Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Liiga raske treiler Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Liiga raske treiler(0)
14.11.2009 21:52
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ülekoormatud treileriga hobuse transportimine on illegaalne ja samas paneb see lisaks loomale ohtu ka kõik teised, kes sel hetkel liikluses osalevad. Arvatavasti pakitakse sageli kaasa kõik hobusele kuuluv varustus ning ka inimeste jaoks vajalikud asjad.

Päitsed, jalutusnöör, sadul, suulised ja ratsutamisriietus on ainult mõned asjad pikast nimekirjast, mis on eriti pikk just loomaga võistlustele minnes. Ainuüksi sadul võib kaaluda ligikaudu ¼ kogu asjade kaalust! Kokku kaalub kaasavõetav varustus tavaliselt kuskil 30 kilogrammi ja seda ilma ööseks jäämise plaanita!

Kui vedada korraga kaht hobust, on neile vajaliku varustuse kaal juba 60 kilogrammi lähedal. Kaks keskmist hobust kaaluvad kokku umbes 1100 kilogrammi, mis teeb ühe hobuse kaaluks siis vastavalt 550 kilogrammi.

Kaks normaalkaalulist inimest koos esmatarvete ja riietega lisavad veel umbes 160 kilogrammi. Kaks inimest ning kaks hobust koos varustusega kaaluvad kokku kuskil 1300 kilogrammi ja seda ei ole üldsegi mitte vähe.

Hobust või poni transportides, tuleb kõik enne peas hoolikalt läbi mõelda. Kui palju raskust kannatab mõni konkreetne treiler ja kui palju suudab auto muretult edasi viia? Lisaks tuleks teada ka tühja treileri kaalu. Nii saab välja arvutada maksimumi, mis on mõistlik, seaduslik ja ei pane kellegi elu juba ette ohtu!

1300 kilogrammi on küll raske koorem, kuid arvatavasti ei tule see enamasti siiski probleemiks. Probleem võib tekkida aga siis, kui hakata kaasa võtma veel sõpru, lemmikloomi või kastide kaupa täiskasvanutele mõeldud jooke. Ülelaadimine on lihtsam, kui see esmapilgul tundub.

Loomulikult tuleb arvestada ka seda, et mõni treiler käib sõiduauto või väikebussi taha, aga on ka variante, kus hobustele mõeldud koht on juba suurema masina sisse ehitatud. Näiteks võib tuua hobuveoautod.

Neil, kes hetkel ei tea, tasub kindlasti lubatud kogus välja uurida! Sest ühest kohast teise minekul ei ole erilist mõtet, kui sihtpunkti kunagi ei jõuta või jõutakse vähenenud koosseisus.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Uriinilõhn tallisMis siis, kui tallis on liigne uriinilõhn...
Millal tasuks kindlasti koheselt veterinaari poole pöörduda?Hobustega võib juhtuda praktiliselt kõike, aga mõned õnnetused või haigused on teistest hullemad...