Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Laste ohutus ja ratsutamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Laste ohutus ja ratsutamine(0)
22.07.2009 0:27
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui lapsed on otsustanud vaba aega ratsutamisega sisustama hakata, muutuvad paljud vanemad murelikkudeks. Eriti tekitab küsimust laste ohutus.

Nähakse, et hobused on ettearvamatud loomad ning lapsed võivad kukkuda kõrgelt ja suurelt kiiruselt. Kuigi ratsutamine võib olla ohtlik, saavad lapsed sellest ka kasu ning hea enesetunde.

Õnneks hoolitsevad head ratsutamiskohad selle eest, et lapsel oleks alustades õige kaitsevarustus. Eriti oluline on kiiver, ilma selleta ei tohiks keegi sõitu alustada. Mõistlik oleks juba kohe alguses lapsele oma kaska osta.

Ideaalne peakate on kahjustamata ja täpselt paras. Laenutamine võib olla samm ohutuse suunas, kuid kunagi ei tea ette, mis õnnetusi on juhtunud võõra varaga.

Isegi parimatel juhtub õnnetusi, aga mida varem laps alustab, seda paremini sujub koostöö hobusega. Nad õpivad vältima õnnetusi. Isegi kukkudes ronib enamus lapsi hobuse selga tagasi ning ei lase pisiasjadel end häirida.

Igal spordialaga käivad kaasas riskid. Alati on võimalus, et lapsed saavad viga ja ratsutamine ei ole selles osas kindlasti mitte erand, aga nad õpivad end tundma ning vormis hoidma. See kaalub ülesse kõik negatiivsed küljed.

Ratsutamisõnnetused on üldiselt harvad. Hobuselt kukkumine ei tähenda enamasti mitte midagi muud, kui mõnda sinikat või haavatud enesekindlust. Seda muidugi siis, kui kaitsevarustus on au sees.

Esimest korda ratsutama minnes ollakse üldjuhul positiivselt meelestatud ning vanemad ei tohiks kindlasti närvilisusel lastele mõjuda lasta. Kui nad saavad aru, et täiskasvanud on endast väljas, siis tekib vigastusi tavaolukorrast rohkem.

Kindlasti tasub valida tunnustatud ratsutamiskool ning hea treener. Iga algus on raske, aga mida meeldivam ta on, seda suurem on tahe saada aina paremaks. Mida enesekindlam sõitja, seda ohutum sõit ja üleliigseks muretsemiseks ei tohiks olla põhjust!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste majutamine nõuab koostööd kliendigaMiks mõndadel tallidel läheb hästi, aga teised vannuvad raskustele alla...
Õppetunni planeerimineHobused ei ole sündinud nii, et nad automaatselt teaksid kõike, mida neilt kunagi nõudma hakatakse...