Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Lapsele poni valimine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Lapsele poni valimine(0)
05.01.2010 18:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mida tuleks poni valimisel silmas pidada?

1. Kust loom pärit on? Kas tegemist on hoolitseva perega? Või on poni pärit hoopis mõnest tallist, kus teda ehk pidevalt tööga üle koormatud on? Poni päritolu võib ära määrata looma üldise oleku ja ka seeläbi ka selle, kas poni sobib konkreetse lapse vajadustega.

2. Kas poni on terve? Kas tema hambad ja kabjad on heas seisukorras? Kas ta näeb hea välja? Neid märke peaks ka algaja tähele panema, kuid enamat looma füüsilise seisukorra kohta saab kindlasti öelda veterinaar.

3. Kuidas saab poni läbi teiste loomade ja inimestega? Kas poni saab edukalt hakkama siis, kui tema ümber on näiteks ratsutamistrennis mitu teist poni või hobust? Kuidas käitub poni tallis ja kuidas siis, kui ta tallist väljas on? Poni peaks alati käituma rahulikult ja mõistlikult!

4. Ka poni suurus võib mängida suurt rolli, sest see määrab ära selle, kas ta sobib konkreetsele lapsele või mitte. Väike poni võib peagi liiga väikeseks jääda, suur poni võib olla mugavaks käsitlemiseks liiga suur.

5. Näiteks looma vanus,sugu, senised tulemused ja hind on samuti olulised, kuid need sõltuvad juba veel konkreetsematest nõudmistest ja võivad küllatki palju erinevate soovide korral varieeruda. Ühele üks, teisele teine.

Valmisolekut esimeseks poniks näitavad tavaliselt:

1. Emotsionaalne valmisolek. Kas laps tõesti tahab ise poni? Seda annab vaadata ratsutamistundide pealt. Kas laps naudib trennis käimist ja kas tema huvi hobuste vastu aja jooksul pigem aina kasvab? Kui lapsel on oma poni, siis peab ta tema eest järjepidevalt väga tihti hoolitsema. Lapsel läheb vaja palju kannatust, aega ja tahet, et poni eest hoolitsemisega hästi hakkama saada.

2. Füüsiline valmisolek. Ohutuks ratsutamiseks läheb mingil määral vaja lihtsalt füüsilist jõudu ja tasakaalu. Kui laps ei suuda veel ilma abiratasteta rattagagi sõita, siis on arvatavasti veel vara teda iseseisvalt hobuse või poni selga lasta.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Veel hobuste ostmisestMida rohkem suudab potensiaalne ostja hobuse kohta välja uurida, seda rohkem suudab ta sageli mõjutada ka konkreetse looma eest küsitavat hinda...