Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Lapsed ja hobused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Lapsed ja hobused(0)
19.07.2009 16:50
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 2 Eelmine · Järgmine
Milline laps ei armastaks hobuseid? Paljud poisid tüdrukud unistavad hobustest ning mängivad mänge, mis seotud hobustega. Kiikhobused on väikste laste seas väga populaarsed.

Miks on need loomad nii atraktiivsed? Kas see on jõud ja vabadus, mida hobune pakub? Või on lihtsalt tore omada sõpra, kes nii suur? Hobumaailm on imeline ning iga vanem võiks seda oma järeltulijatele tutvustada!

Mida siis ikkagi pakub ratsutamine?

Esiteks on see hea füüsiline tegevus, mis võib treenima panna ka inimese, kes pole elus siiani tervise peale mõelnud. Hobused hoiavad lapsed aktiivsed. Paljud ülekaalulised lapsed on abi saanud just ratsutamisest. Meeldiv tegevus toob lapsed loodusesse värkse õhu kätte.

Ratsutamist peetakse kulukaks hobiks. Samas paljud ei hakka raha mitte võrdlemagi sellega, mida nad hobuselt tagasi saavad. See on justkui elukestev armastus, millest ei tohiks keegi ilma jääda.

Mõned täiskasvanud ütlevad, et hobustega tegelemine hoidis murdeeas neid pahandustest eemal, sest kogu aeg sai veedetud tallis, mitte vastassooga alkoholi tarbides. Siia sobib hästi mõttelend: " Parem panustada raha praegu laste tervisesse, kui hiljem teraapiale või võõrutusravile. "

Ratsutamine parandab tasakaalu ja reaktsioonikiirust. Kui lapsed arenevad edasi, siis muutuvad nad iseseisvamateks ning enesekindlamateks. Ratsutamistunde võetakse sageli üheskoos ja nii on kerge leida endale uusi sõpru.

Hobuste eest hoolitsemine õpetab vastutustunnet. Laps õpib hoolima ka teistest enda ümber. Hobused on suured loomad, nendega tuleb ettevaatlik olla. Väga lihtsalt võivad nad väikesele lapsele jala peale astuda. Järelikult õpitakse ka tähelepanelikkust, mis on vajalik kõigile ka edaspidises elus.

Ei tohi unustada, et kõik lapsed ei õpi ühe kiirusega ja väga harva on alla 6-aastastel lastel jõudu või vaimset stabiilsust, et ise hobuse juhtimisega hakkama saada.

Loomulikult võib ratsutamisega kaasneda vigastusi, kuid elu on elamiseks ja seepärast ei saa keelata lapsel õnnelik olla. Seda enam, et täiskasvanud inimesel on kohati raskem ratsutamisega tegelema hakata ning tipptasemel sõitjaid neist enam vaevalt saab. Kui annad lapsele võimaluse ratsutada, siis annad talle hobi terveks eluks!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Head kombed maastikulHead kombed ei ole ainult viisakuse näitamiseks, sest need aitavad enamasti kaasa ohutuse tagamisele...