Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Läbi raskuste maastikule Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Läbi raskuste maastikule(0)
30.04.2010 22:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud hobused kasvavad erinevates kodudes koos teiste hobustega. Hobused on karjaloomad ja enamasti ei taha nad vabatahtlikult oma kaaslastest just kuigi kaugele minna. Kuidas sellest instinktist üle olla? Kõik algab sellest, et ratsanik peab hobuse end austama ja kuulama panema.

Töö peaks algama maapinnal, eemal teistest hobustest. Eesmärgiks peaks seadma hobuse tähelepanu võitmise. Kordetamise käigus peaks hobuselt nõudma suuna muutmist, erinevad allüüre ja kõike muud, mis ei seostu lihtsalt tuimalt ringiratast jooksmisega. Kui hobune üritab ümbruskonnast midagi põnevamat leida või üritab teiste hobustega suhelda, siis ei ole ta täielikult inimesele keskendunud. Järelikult tuleb teha rohkem tööd ja pakkuda hobusele rohkem vaheldust.

Kui hobune kuulab ratsanikku maapinnal, siis võiks üritada temaga kodu juures ratsutada. Antud tegevuse eesmärk peaks olema maapinnal saavutatu edukas ülekanne. Meeletult oluline on ratsutamise alustamine, sest siis näidatakse või ei näidata oma valmisolekut hobuse juhtimiseks. Ratsanik peab läbi mõtlema, mida ta soovib ja selle soovi ka hobusele õigete märguannetega edastama. Ratsanik peab kohe alguses kõrvaldama kõik märgid, mis viitavad hobuse ebasobivale käitumisele.

Alles seejärel on tark proovida uuesti maastikule minemist!

Mida meeles pidada?

1. Ratsanik peab hobuselt austust nõudma. Hobusele ei tohi lubada väikeseid kõrvalekaldeid sellet, mida soovib ratsanik. Muidu muutuvad need kõrvalekalded peagi kontrollimatuteks.

2. Ratsanik peab hobust juhtima mitte vastupidi. Kui ratsanik tahab seisma jääda, peab hobune seisma jääma. Kui ratsanik valib suuna A, siis hobune ei tohi otsustada suuna B kasuks.

3. Ratsanik valib allüüri ja kiiruse. Kui ratsanik soovib traavi, siis ei saa talle sobida hobuse valik, mis on suunatud jalutamisele.

4. Hobuse tähelepanu peab olema ratsanikul.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Märade kunstseemendamineKunstseemendamine tähendab üldjoontes seda, et täkult kogutakse spermat ja seejärel viiakse see sperma kunstlikult mära emakasse...
Kas hobune on omaniku nägu?Arvatavasti on iga hästi hoitud loom saanud endale hea omaniku, aga alati see päris nii lähe...