Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Külmad ilmad ja vastav riietus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Külmad ilmad ja vastav riietus(0)
17.03.2010 18:52
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks on korralik riietus väga oluline? Arvatavasti on peamine põhjus selles, et muidu võib kergesti külm hakata ja kui külm hakkab, võib ratsanik ka haigeks jääda.

Sobivad püksid, joped ning saapad mängivad sooja hoidmise juures väga tähtsat rolli. Kas ikkagi on tark tegu laduda tavaliste ratsutamissaabaste sisse hunnik sokke ning loota, et ratsutamine saab olema mugav ja soe?

See variant võib tõesti töötada siis, kui ratsutamissaapad on mitu numbrit suuremad, kuid kes ostaks endale mitu numbrit suuremad ratsutamissaapad? Äkki oleks tark osta kohe sellised saapad, mis ongi mõelduld talvel ratsutamiseks? Mugavuse arvelt ei peaks antud juhul kindlasti kokku hoidma.

Teksastega võib küll suvel edukalt ratsutada, kui tegemist on mugavate pükstega, kuid talvel hakkab sageli nõnda sõites lihtsalt külm. Samuti ei saa lootma jääda tavalistele ratsutamispükstele, mis on ostetud suvel või sisetingimustes ratsutamiseks. Õiged püksid kaitsevad kindlasti tuule eest, kuid õhuke kiht riiet ei saa sellega alati hakkama.

Kui rääkida jopedest või jakkidest, siis riietuda võiks kihiliselt. Kui hakkab palav, saab ühe kihi maha visata. Ei loe ainult välimine kiht, sest suurem tähtsus tundub olevat sellel, mida sooja jope või jaki alla panna otsustatakse. Kindlasti peaks riietus olema mugav ning lubama keha vabalt liigutada. Lisaks tuleks veenduda, et riietus püüaks kinni tuule ning laseks kehal samal ajal ka vabalt hingata.

Samuti on olulised kindad, näole mõeldud maskid, mütsid ja sallid. Rõhk peaks olema sellel, et ka käed, nägu, kael ja kõrvad oleksid piisavalt hästi kaitstud. Mõnikord tundub salli maha unustamine küll pisiasjana, aga maastikul hakkab suure tõenäosusega kiiresti teisiti tunduma.

Kui ratsutada siis, kui ilmad on külmad, on märksõnadeks soojus ja mugavus. Õige riietus pakub kaitset külma eest, ei sega ratsutamise nautimist ning ei ole ratsanikule ohtlik.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Vead, mis ratsanikud teevadEsiteks, ei teata hobuse päritolu...
Kes on ratsanik?Kes ikkagi on ratsanik...