Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Külmad ilmad ja hobused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Külmad ilmad ja hobused(0)
04.09.2009 0:12
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui karjamaal ei ole enam piisavalt süüa või on rohi söögikõlbmatu, tuleb anda rohkem heina ning söödalisandeid. Viimased on eriti olulised just nendele loomadele, keda külmade ilmadega väljas peetakse. Hobused toodavad seedimisise käigus soojust. Seega on hein oluline normaalse kehatemperatuuri säilitamisel.

Mineraalide lisaks andmine on samuti tähtis. Kes seda tavaliselt ei tee, võiks jaheduse saabudes sellele ikkagi mõelda.

Hobuse hambad tuleks üle kontrollida spetsialistil. Kui hobune ei saa normaalselt süüa, ei saa ta ka kõiki toitaineid ning energiat, mida ta heaks terviseks vajab. Külmad ilmad nõuavad loomalt lisainergiat, et hoida sooja.

Tuleb veenduda, et hobuse kapjade all ei ole lund, mis ennast sinna kinni haakinud on.

Kui külma ilmaga ratsutatakse harva, võiks muretseda loomale sooja hoidva katte, mida saab kasutada pärast sõitu. Lühikese karvaga või pügatud hobused on külmale eriti vastuvõtlikud!

Vihmaste ja tuuliste ilmadega väljas viibival hobusel peaks ka olema kate, mille talle vajadusel peale visata saab. Mõned loomad tunnevad end külma käes hästi, kuid teiste elu teeb palju mõnusamaks midagi sooja, mis aitab neil paremini raskustega toime tulla.

Hobustel peaks olema võimalus kasutada varjualust. See on väga oluline just siis, kui omanik ei saa alati läheduses viibida ning loomi talli viia.

Loomulikult tuleb teha ka uus ussikuur, sest külm ei tähenda veel puhkust. Olgugi, et sääski ja kärbseid tõesti enam praktiliselt ei ole.

Kabjad on hobuse kingad, mis kasvavad edasi talvelgi. Neid tuleb korras hoida, sest hooldatud kabjad lõhenevad vähem, ei kogu endasse nii palju lund ja aitavad vähendada libisemist.

Kui hobune kannab katet, siis tuleb kattealust iga päev kontrollida! Hea oleks looma järjepidavalt puhastada, siis on loomalgi soojaandvat katet veelgi meeldivam kanda.

Muidugi peab vesi kogu aeg kättesaadav olema ning omanik vastutab, et jää ei takistaks hobust joomast. Ainult jää lakkumisest tõesti väga suurt kasu ei ole.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Talvine stress hobustelParatamatult võib külmadel talvedel olla negatiivne mõju hobuse üldisele olekule...
Hobuse treilerisse saamineHobuse saamine treilerisse, eriti esimesel korral, võib osutuda üpriski raskeks nii hobuse kui omaniku jaoks...