Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas võita väärkoheldud hobuse usaldust? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas võita väärkoheldud hobuse usaldust?(0)
15.12.2009 22:37
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Väärkoheldud hobusega tegelemine on kindlasti suur väljakutse. Paljud väärkoheldud hobused ei usalda inimesi või teisi loomi ja seega on esimene ja kõige olulisem samm just usalduse võitmine.

1. Tasub võimalikult täpselt välja selgitada, et kes,kuidas ja kus on loomaga ebainimlikult käitunud. See aitab ehk paremini mõista, miks hobune käitub nagu ta käitub. Äkki ehmatavad teda vaid kindlad asjad või kindlat sugu inimesed?

2. Pidevat koostööd tasub teha veterinaariga, keda võib usaldada. Paljud väärkoheldud loomad on kas vigastatud või tõsiselt haiged. Vigastatud loomad võivad olla aga küllatki ettearvamatud.

3. Hobuse käitumist tasub pikalt kõrvalt jälgida. Kas hobune on agressiivne või ei näita üldsegi üles huvi selle vastu, mis tema ümber toimub? Nii saab aimu hobuse temperamendist ja ka iseloomust.

4. Hobusele ei tohiks silma vaadata, temaga tuleb hoopis rahulikul toonil rääkida. Hobust võib küll puudutada, kuid väga ettevaatlikult. Kui loom näitab märke, et see talle üldse ei sobi, tuleb loomulikult koheselt tagasi tõmbuda.

5. Kui hobusele süüa anda, siis ei tasu ise tema söömist pealt vaatama jääda. Rahu on oluline!

6. Ehk tasub väärkoheldud hobust tutvustada teiste hobustega, sest karjas võib ta end paremini tunda? Samas tuleb enne veenduda, et väärkoheldud hobune on terve ja ei ohusta teisi. Lisaks on oluline kindel olla, et need teised hobused on rahulikud ja kuulekad ning ei tee uuele hobusele ülekohut.

7. Hobust tuleb käsitleda ettevaatlikult ja nii, et ta ei ehmataks.

8. Väärkoheldud hobune ei lase end arvatavasti treenida enne, kui ta inimest täielikult usaldama on hakanud ning isegi siis tuleb olla väga ettevaatlik.

9. Kunagi ei tasu kogenematul inimesel võtta endale väärkoheldud hobust. Isegi kogenud inimene ei tohiks vähemalt alguses väärkoheldud hobusega ainult üksi tegeleda.

10. Väärkoheldud hobust ei tohi maiustustega ära hellitada, sest tulevikus võib sellest alguse saada mõni suur probleem.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas anda endast hobuse jaoks parim?Ikka juhtub, et tahetakse looma aidata, aga tegelikult tehakse lihtne asi paljugi hullemaks...
Lapsed ja hobusedMilline laps ei armastaks hobuseid...