Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas veterinaariga edukalt suhelda? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas veterinaariga edukalt suhelda?(0)
15.03.2010 21:37
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Õige suhtlemine aitab omanikul jääda rahulikuks ning see suurendab ka kiire ja vajaliku abi kättesaadavust hobuse jaoks.

Mõni hobuseomanik suhtleb veterinaariga olude sunnil väga tihti, teistel tuleb seda ette ehk paar korda aastas ja siis tasub ometigi igast külastusest võimalikult palju informatsiooni ja tulu saada. Sageli lihtsalt jäetakse vajalikud asjad küsimata, sest ei osata küsida või kiirustades ununeb kõik oluline ära. Sageli ei võeta ka veterinaari soovitusi arvesse, sest needki lihtsalt ununevad.

Paljud loomaarstid ei ole iga oma kliendi ja tema hobuse ajalooga alati täpselt kursis, sest neil tuleb suhelda väga paljude omanikega ning ravida väga erinevate probleemidega hobuseid ja on võimatu loota, et nad kõike täpselt mäletada saaksid. Kas üldse peaksidki?

Kas see ei peaks mitte omaniku mure olema, et ta ise veterinaari tulekuks põhjalikult ette valmistuks? Omanikul on ühe või paari hobuse kohta kindlasti lihtsam vajalikku informatsiooni rääkida, kui veterinaaril kümnete hobuste detailset haiguslugu mäletada.

Alati on tark mõte enda jaoks olulised küsimused välja kirjutada. Veterinaar ei pruugi teada, mis omanikku hetkel vaevab. Samuti ei tea veterinaar seda, mida omanik juba teab või ei tea ja kuna aega ei ole kunagi liiga palju, siis sageli ei hakata niisama kõike veterinaarile niigi elementaarsena näivat üle rääkima. Küsida tuleb!

Kui veterinaar omanikule midagi soovitab või selgitab, tasub seegi kirja panna. Muidu võib tekkida situatsioon, kus omanik helistab veterinaarile korduvalt, et küsida küsimusi, millele on ta tegelikult juba väga põhjaliku vastuse saanud. Ka ravimite manustamisel võib tekkida vigu, kui omanik veterinaari juttu põhjalikult ei mäleta.

Kui midagi jääb arusaamatuks, tuleb alati üle küsida. Kindlasti ei tasu tunda häbitunnet oma küsimuse pärast, sest rumal on küsimata jätta!


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Puhkus hobustegaKui seostada puhkuseplaanid hobustega, siis võib mõttesse tulla seda hoopis välismaal teha...
Kuidas hobust õpetada?Hobused mõtlevad inimesest erinevalt, aga inimesel on võimalik end hobuste jaoks arusaadavaks teha...