Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas veterinaari tööd lihtsamaks teha? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas veterinaari tööd lihtsamaks teha?(1)
23.05.2010 20:13
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobused on erinevad ja mõned loomad ei oska sageli veterinaari tulles üldse mõistlikult käituda. Iga omaniku kohustus peaks olema see, et ta valmistab hobuse veterinaariga kohtumiseks ette.

1. Kõige parem algus on see, kui hakatakse varsaga varakult tegelema. Lõpptulemusena peaks varss harjuma, et inimene puudutab teda probleemideta igalt poolt. Kui hobune ei ole harjunud käsitlemise ja inimeste lähedusega, siis võivad ka veterinaari tulles tekkida erinevad probleemid, mis raskendavad tunduvalt veterinaari tööd.

2. Kui üks inimene saab hobuse käsitlemisega ideaalselt hakkama, siis on see alles pool võitu. Hobune peaks mõistlikult käituma ka võhivõõraste inimeste juuresolekul. Hea algus on seegi, kui mõnedki inimesed leiavad hobusega ühise keele. Kindlasti on oluline, et hobune lepiks võrdselt mõlema soo esindajatega.

3. Paljud hobused taluvad lähenemist eelkõige siis, kui see toimub vasakult küljelt. Aga mis saab siis, kui midagi peaks parema küljega korrast ära olema? Loomulikult peaks hobune aktsepteerima lähenemist ka paremalt küljelt. Hobune peaks hakkama saama ka sellega, et mõnikord on vaja talle sügavalt silma või põhjalikult suhu vaadata!

4. Enne veterinaari tulekut on kindlasti mõistlik anda hobusele võimalus end liigsest energiast vabastada. Kindlasti on päevad läbi tallis seisev hobune potensiaalselt rahutum, kui end liigutada saanud loom.

5. Kui veterinaar tuleb ja omanik on seetõttu närvis, siis arvatavasti mõistab hobunegi seda. Veterinaaril on kindlasti lihtsam tööd teha, kui omanik ja/või hobune ei ole stressis. Ideaalsel juhul peaks omanik veterinaarile abiks olema. Muul juhul võiks ta vähemalt rahulikuks jääda.

6. Veterinaaril peaks olema piisavalt ruumi ja valgust, et ta saaks muretult oma tööga tegeleda. Enne veterinaari tulekut on tark hobune kinni püüda, kui loom ei ole peamiselt tallis.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: caire
24. Mai 2010
On tore ju küll kui veterinaar ei pea hobust mööda karjamaad taga ajama Naeratab
Rohkem sarnasel teemal
VargadKõik inimesed on arvatavasti kuulnud teistest inimestest, kes hobuseid varastavad...
Hobuste kurb saatusHobused, keda tapetakse, ei ole alati vanad, haiged või raskesti käsitletavad loomad...