Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas veenda vanemaid, et oled valmis? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas veenda vanemaid, et oled valmis?(5)
01.08.2009 23:02
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Lastele: Kuidas veenda vanemaid, et soovid hobust või poni?
Tõesta, et oled vastutustundlik ja hobuseks valmis.

* Kui väga sa tegelikult hobust või poni tahad?
Kuidas saada vanemad nõusse, et nad tõesti ostaksid sulle hobuse või poni? Kõigepealt peaksid endale selgeks tegema, kas su soov on ikka tõsine või on see lihtsalt hetkeidee, millest sa pikapeale tüdineda võid.

Su vanemad ilmselt siiani mäletavad, kuidas sa palusid endale hamstrit ning kuidas siis mõne nädala möödudes istus ta juba üksinda kasimata puuris sinu raamaturiiulil. Peaksid arvestama, et hobuse pidamine ei ole ainult puhas lõbu, mõnikord tähendab see ka räpast ja närvesöövat rasket tööd. Oled sa ikka kindel, et soovid hobust?

* Pikaajaline projekt
Isegi kui sa ise oled kindel, et soovid hobust, võtab vanemate veenmine tõenäoliselt kauem aega kui üks öö või üks nädal. Neil võib kuluda otsustamiseks mitu kuud. Aga ära anna alla! Paljud inimesed peavad ootama kuni nad on üle kolmekümne-neljakümne või veelgi vanemad, enne kui nad saavad oma esimese hobuse. Seetõttu tuleks arvestada, et vanemate veenmine on pikaajaline projekt. Tõenäoliselt pead sa neile tõestama, et oled piisavalt pühendunud. Samuti pead sa arvatavasti tegema mõningaid järeleandmisi ja ohverdusi oma soovides.

* Ole realistlik!
Ürita jääda reaalsuse piiridesse ja arvesta enda võimalustega. Linnas elades võib hobuse pidamine osutuda palju keerulisemaks kui näiteks maal elades. Kui su vanematel napib juba praegu aega ja raha, on võimalik, et te ei saa endale lihtsalt hobust lubada. Aruta neid asju oma vanematega, kuid pea meeles, et isegi kui neile ei pruugi meeldida öelda su soovidele „Ei“, ei jää neil vahel lihtsalt muud üle.

* Mis siis, kui vanemad ütlevad „Jah, aga...“?
Sul veab, kui nad ütlevad lihtsalt „Jah“. Kui nad aga vastavad „Jah, aga...“, pead arvestama nende poolt esitatud nõudmistega. Tulles vastu sinu soovile, eeldavad vanemad arvatavasti, et sa hoiad oma kooliasjad korras, ei hülga oma teisi kohustusi ning aitad ka ise rahaliselt kaasa hobuse pidamisel. Kõige rohkem aga nad tõenäoliselt soovivad tõestust, et see ei ole lihtsalt mööduv faas ning su hobune pakub sulle huvi ka nädal pärast tema saamist.

Millised su vanemate ootused ka poleks, veendu, et sina saad neist samamoodi aru nagu su vanemadki (kirjutage need näiteks koos üles). Seejärel täida need ootused! Kas nad ootavad, et su keskmine hinne koolis tõuseks? Ole koolis veelgi usinam! Kui sinu töö on nõusid pesta, ära anna neile võimalust sulle seda meelde tuletada. Tõesta oma vanematele, et oled täielikult pühendunud ja vastutustundlik!

* Tõesta, et oled pühendunud
Ühtlasi oleks kasulik vanematele näidata, et soovid õppida kõike hobuste eest hoolitsemise ja ohutu ratsutamise kohta. Siin on abiks mitmed erinevad internetileheküljed ja raamatukogud ning võibolla õnnestub su vanematel viia sind mõnele odavamale koolitusele vms. Anna endast 110%, et tõestada vanematele, kui vastutustundlik ja usaldusväärne hobuseomanik sa olla võid.

* Näita, et mõistad, kui kulukaks hobuse pidamine minna võib
Ürita oma vanemaid hobuse pidamisel aidata ka rahaliselt. Uuri eelnevalt, kui palju võib hobuse pidamine maksma minna. Hobuse hind on väike võrreldes tema tegelike ülalpidamiskuludega. Kas sa tead, kui palju maksab hein, loomaarsti teenused ja kõik muu vajalik? Oled sa valmis suureks väljaminekuks, kui hobuse tervisega peaks midagi juhtuma? Mõtle, kuidas ja kas üldse suudad sa vanemaid nende kulutuste katmisel aidata.

Oled sa hobuse nimel valmis tegema ohverdusi? Mitmed täiskasvanud ratsanikud nõustuvad, et nad on mõnikord pidanud loobuma uutest riietest või asjadest, sest nende hobune vajab midagi. Oled sa valmis hobuse nimel loobuma mõnest muust soovitud asjast? Oleksid sa valmis minema tööle, et aidata vanemaid rahaliselt?

* Kaalu võimalikke kompromisse
Ole valmis tegema kompromisse. Võibolla pole hobuse pidamine üldse võimalik. Siis võiks kaaluda järgnevaid alternatiive: trennid, hobuse laenamine, hobustega seotud laagritesse minemine, ratsutamiskoolides jms. oma abi pakkumine, tallis töötamine. Võibolla tuleb sul endal ka mõni hea idee, kuidas hobustest rohkem teada saada ning nendega koos töötada.

* Tõeline töö algab
Kui sa ükskord oled vanemad nõusse saanud ja nad muretsevadki sulle hobuse, siis tõeline töö alles algab. Sinu kohustus on nüüd hobuse eest hoolt kanda ning järjepidevalt tõestada vanematele, et hobuse ostmine oli hea idee.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: HobuTuhkur123
22. Märts 2011
Ma tean, et mul on veel jubeeeeee palju koguda aga mul on juba umbes 410 € Naerab
thumb
Kommentaari lisas: HobuTuhkur123
22. Märts 2011
Palun öelge palju makasab üks sadultatud hobune????
thumb
Kommentaari lisas: HobuTuhkur123
22. Märts 2011
Me muidu ostaksime hobuse aga AINUKE halb asi ongi see RAHAAA Őnnetu Raha on ikka vahel JUBEE... Naeratab Aga ma olen end kätte võtnud ja ise ka raha koguma hakkanud Naerab Loodan, et saan neid igas asjas aidata <Pilgutab silma
thumb
Kommentaari lisas: Hobuseke95
02. August 2009
Jaa aga rahadega on ju ikka probleem et ega see nii kerge tegelikkuses hobust võtta ka poleNaeratab
thumb
Kommentaari lisas: Poku
02. August 2009
Nojah, pigem on rahadega nirudad lood
Rohkem sarnasel teemal
Mida annavad hobused neist huvitatud olevale perekonnale?Võib olla palju põhjuseid, mis ühendavad kaht inimest...