Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas vanematele hobuseid tutvustada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas vanematele hobuseid tutvustada?(0)
03.01.2010 19:35
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Vanemate toetus on paratamatult oluline olenemata sellest, kas alles alustatakse ratsutamist või tegeletakse sellega juba aastaid. Nende abi on vajalik, et edasi jõuda. Mida ette võtta, et ka vanemaid oma tegemistesse kaasa haarata ilma, et jääks pealetükkiv mulje?

Alustada tuleks ikkagi kõige algusest. Vanematele tasub seletada lihtsalt, aga põhjalikult. Kui täiskasvanut ei ole kunagi enne hobused huvitanud, siis aja jooksul võib tekkida pähe erinevaid müüte või valesid arusaamu. Alustades sellest, et hobused on vaid farmides elavad loomad või, et nad on mõeldud vaid vähestele väljavalitud inimestele. Tegelikult on hobuseid nüüdseks isegi suurlinnades ja nad sobivad ideaalselt ka kontoris töötava inimese elurütmi.

Vanemad ei pruugi üldse mõista, mida positiivset hobuste eest hoolitsemine või nendega ratsutamine kellelegi anda võib. Õnneks annab seda viga üpriski edukalt parandada, sest alati on võimalik vanematele jutustada, kuidas hobused ka reaalselt muudavad nendega tegeleja elu. Laste puhul domineerivad väärtuste seas näiteks rohkem vastutustunnet või enesekindlust.

Kui ratsanik tahab kuhugi edasi areneda, siis võib seda kohati võrrelda nagu uude riiki kolimisega ja vanemad võivad lihtsalt suurte silmadega vaatama jääda. Äkki tuleks nad mõnda trenni või võistlusele kaasa võtta ja öelda, et just see on see. Loomulikult tuleb vanemaid alati informeerida ka sellest, mida uute unistuste täitmiseks vajalik varustus maksab.

Ei saa unustada ka vanemate muret turvalisuse pärast. Meediasse jõuab sageli palju infot õnnetustest ja nii võib tekkida arusaam, et last tuleb iga hinna eest ohust eemale hoida. Äkki ongi vanemad just seetõttu nii ignoreerivad? Alati on võimalus lahti võtta mõni raamat või interneti lehekülg ja vanematele näidata, mis on potensiaalsed vahendid turvalisuse tõstmiseks.

Täiskasvanud inimesed on sageli lastest palju ettevaatlikumad ja hobused tunduvad sageli hirmsad, sest nad on nii suured, aga laps väike. Järelikult tuleb just sellel lapsel aidata neil mõista, sest see on ainus võimalus tekitada positiivset huvi hobuste vastu.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Treenimisest üldiseltTreenimist võib võtta kui kunsti...
Uus algusEnne uuesti sadulasse istumist tasub end vormi ajada...