Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas vältida ratsutamisega seotud vigastusi? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas vältida ratsutamisega seotud vigastusi?(0)
14.04.2010 20:51
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõik hobutega seotud õnnetused ei ole alati seotud vaid hobuse seljast kukkumisega. Näiteks kiivri kasutamine ja varustuse üle kontrollimine on olulised siis, kui ratsanik tahab, et vigastused temani ei jõuaks. Kui ratsanik ei pööra oma ohutusele ja mugavusele tähelepanu, võib tulemuseks olla näiteks põlve- või puusavalu ja õlgade või kaela jäikus.

Loomulikult võib tunda andma hakata väga erinev koht, kuid tulemuseks on peaaegu alati krooniline valu. Samas ei mõista paljud ratsanikud seda enne, kui valu muutub tugevaks ning seda enam lihtsalt ei ole võimalik mitte märgata.

Üks hea võimalus on ennast enne ratsutamise algust põhjalikult lahti venitada. Põhjaliku venitamise järgselt peaks kogu keha ratsutamiseks valmis olema. Näiteks paljud jooksjad või jalgratturid peavad venitamist nii elementaarseks, et see on nende mõttes treeningu kohustuslik osa. Kui paljud inimesed end ka reaalselt enne ratsutamise algust venitavad?

Kui ratsanikul on valus, siis seda ei tohiks ignoreerida, sest valul on kalduvus süveneda. Paljud ratsanikud teevad isegi nõrkade valude üle nalja, aga peagi ei pruugi see valu enam üldse naljakas ollagi. Tõsiseid vigastusi saab ennetada vaid neid varakult märgates.

Ratsanik peaks tundma oma piire. Ratsutamisel kasutatavad lihasgrupid ei saagi olla hästi välja arenenud inimesel, kes veel vähe ratsutamisega tegelenud on. Järelikult ei tasu loota, et kõik kohe alguses ideaalselt välja tulema peaks.

Varustuse kontrollimine on oluline, sest halvasti oma kohale asetatud varustus on tõesti ohtlik. See loomulikult ei tähenda, et kontrollitud varustus ei võiks alt vedada, kuid selle tõenäosus on küllaltki väike.

Kui ratsanikul on vigastus, siis peaks ta kindlasti abi otsima. Ratsutamisega ei peaks jätkama enne, kui probleem on spetsialisti poolt diagnoositud. Vastasel korral võib vigastus süveneda ning ravimiseks läheb arvatavasti rohkem aega.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Heina ostmineKuidas ikkagi teha nii, et heinavarud oleksid olemas kogu talveks...