Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas vältida hobuse üle treenimist? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas vältida hobuse üle treenimist?(0)
27.04.2010 17:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuse keha peab saama piisavalt koormust, kuid keha ei tohi üle koormata ja vigastada. Kui hobust koormatakse liigselt, võib tulemuseks olla näiteks vähenenud söögiisu, kaalulangus, halb käitumine või see, et hobune ei suuda temalt nõutavaga hakkama saada.

Lihtsalt jalutamine ei anna enamasti märgatavat tulemust, kuid liigne koormus pigem vigastab hobust. Alustada tuleks ikkagi sellest, et koormust tõstetakse vähe haaval. Koormuse tõstmisel saab enamasti rääkida suuremast kiirusest ja pikemast vahemaast. Kui tõstetakse kiirust, ei ole mõistlik samal ajal ka pikemale vahemaale keskenuda ja vastupidi.

Lisaks tuleb meeles pidada, et hobune vajab iga treeningu järel puhkust. Puhkus võib tähendada trennivabu päevi või seda, et mõnel päeval tehakse palju trenni ja teisel päeval tehakse vaid kerge treening. Mida suurem on hobuse koormus, seda rohkem aega ta taastumiseks vajab. Kindlasti ei maksa hobuselt liiga palju nõuda, sest sellel lihtsalt ei saagi olla oodatud tulemust!

Kui hobune on juba mingi tasemini jõudnud, siis tähendab see seda, et hobune saab nõutavaga probleemideta hakkama. Ehk siis tasub mõtlema hakata, kuidas hobuse koormust tõsta nii, et see teda liigselt ei kurnaks ja samas pakuks piisavalt väljakutset.

Kui inimene tunneb, et ta peab hobust sundima hakkama, siis on tark koormust väiksemaks võtta. Kui hobune jookseb tavalisest märgatavalt aeglasemalt, siis äkki on see vihje? Küsimus on selles, kas inimene mõistab vihjeid või mitte, sest hobune peab treeningu käigus ergas olema ja tahtma õppida. Väsinud hobune paratamatult ei ole eriti õpihimuline.

Kui hobune muutub loiuks ja kaotab osaliselt söögiisu, siis näitab see arvatavasti seda, et hobune vajab rohkem puhkust. Treenimise käigus ei tohi kindlasti ära unustada hobuse üldist heaolu, head tervislikku seisundit ning õige sööda tähtsust.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas valmistuda hobuse saabumiseks?Esiteks tasub ette valmistada hobuse peatumispaik...
Esimene ratsutamistundErinevad ratsutamiskohad tutvustavad asjast huvitatule ratsutamist kindlasti erinevat moodi...