Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas valmistuda hobuse saabumiseks? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas valmistuda hobuse saabumiseks?(0)
27.08.2009 22:03
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Esiteks tasub ette valmistada hobuse peatumispaik. Tuleb veenduda ka koha ohutuses. Teravad esemed, naelad, klaas ja muud ohtlikud asjad võivad tõsiselt ohustada hobuse tervist. Kui läheduses on mürgiseid taimi, tuleks ka nendest lahti saada. Vesi peab kindlasti kättesaadav olema!

Valmis võib panna söögi. Hobuse saabudes tundmatusse ümbrusesse, võiks ta paariks päevaks täesti rahule jätta. Seda kõike sisse elamiseks. Meeldiv söömaaeg on hea algus. Samas maiust ei tohiks liiga palju anda. Hobune närveerib ja siis on looma kõht tavalisest tundlikum. Kui hobune ei taha üldse süüa, ei tohi kasutada sundimismeetodeid. Toit võiks sellisel juhul olla lihtsalt looma lähedal, äkki ta peagi tahab.

Järgmiseks tuleks üle vaadata talli seisukord. Seda muidugi juhul, kui ei ole plaanis hobust mõni aeg ainult karjamaal hoida. Vesi peab kättesaadav olema ka tallis ja ei tohi unustada, et veeämber võib kergesti ümber minna. Arvatavasti oleks vaja automaatjootjat. Allapanu on samuti väga oluline ning see ei tohi ohustada looma tervislikku seisundit.

Hobuse hooldamiseks vajaminevad vahendid võiks ühte kohta, mis kergesti ligipääsetav, ära panna. Tuleb veenduda, et olemas on kõik vajalik talli korras hoidmiseks. Näiteks labidas või lihtsalt ka käru, millega transportida allapanekut.

Kui hobune on ülekaaluline, tuleks teada alguses vähem toita. Alakaaluline loom vajab kindlasti rohkem lisaenergiat. Söödalisandeid on erinevaid, vitamiinide ja mineraalide hulk nendes võib olla vägagi varieeruv. Arvatavasti leiab igaüks hobusele sobiva lahenduse mõne aja möödudes. Hobusele mõeldud toiduvarud peaksid olemad kohas, kus hiired või rotid neile ligi ei pääseks. Muidu võib ta haigestuda.

Uut hobust tuleks kohelda nii nagu inimesed ise tahavad, et neid koheldaks. Sõbralikkus ei tee hobusele uues kodus mitte paha, vaid aitab kohaneda! Tundub loogiline? Lisaks võiks hobusel lasta end karjamaal sirutada ja tühjaks joosta.

Looma tuleks pärast mõnda tundi uues kohas puhastada, sest transpordi käigus on väike määrdumine tavaline. Üksikule loomale võiks lähitulevikus ka kaaslase muretseda, et ei tekiks kurvastamist. Isegi hobusesõbralikult koerast võib olla abi.

Kui hobune ei harju paari päevaga ära, tasub rakendada veel rohkem lahkust ja maiustusi. Läbikukkumise korral oleks hea loomaarstiga nõu pidada.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste kurb saatusHobused, keda tapetakse, ei ole alati vanad, haiged või raskesti käsitletavad loomad...
Miks ei tasu hobustega tegeledes hinge kinni hoida?Hinge kinni hoidmine on tavaline siis, kui hobused või ratsanikud nende seljas muutuvad närvilisteks...