Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas valmistuda hobuse müümiseks? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas valmistuda hobuse müümiseks?(0)
15.04.2010 23:14
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Iga potensiaalne ostja on mingil määral kindlasti emotsionaalne ostja. Igal ostjal on peas olemas pilt parimast hobusest, mida ta leida üritab ja vähemalt alguses soovitaksegi just täpselt sellise hobuse õnnelikuks omanikuks saada. Parim hobuse esitlemise tehnika on see, mis aitab ostjal end reaalselt hobuse omanikuna ette kujutada.

Mida peaks tegema müüja? Kindlasti hobuse müümiseks ette valmistama. Hobune peab olema puhas, hooldatud, hästi söödetud, vormis, korras jalgadega, vaktsineeritud ja valmis olema ka proovisõiduks. Proovisõitu eeldatakse kindlasti siis, kui hobune on piisavas vanuses ja välja reklaamitud ratsutamiseks sobiliku hobusena.

Mida peaks teadma müüja? Seda, kas tema hobune on tehtud võimalikult atraktiivseks. Kui hobuse potensiaalne väärtus on küllaltki suur, siis tuleks pöörata tähelepanu ka esmapilgul kõige väiksematele asjadele. Isegi hobuse senine elukoht või tema ostjale näitamise koht omab suurt tähtsust. Kui hobune mudaselt karjamaalt ostja ette tõmmata, ei pruugi see just kõige atraktiivsem olla.

Müüja peaks välja tooma hobuse tugevad küljed, aga samas ei tohiks unustada puudujääke, mis võivad ratsanikule või hobusele kunagi ohtlikuks osutuda. Kui hobust ei osteta võistlemiseks, ei tähenda see seda, et hobuse dokumendid ei peaks korras olema.

Kindlasti mängib hetkel suurt rolli ka hobuse värvus ja võib öelda, et liiga paljud ostjad on õiget värvi hobuse nimel valmis millestki muust olulisest loobuma. Lisaks on kindel turg olemas hobustele, kes on algajatele turvalised ja mugavad.

Müüjal tasuks eriliselt rõhuda just hobuse kõige tugevamale küljele. Olgu selleks siis näiteks värvus, hea tervis, head tulemused, sugupuu või kiire kohanemisvõime. Kui hobust müüakse lastele, siis on hea näidata hobust koos lastega. Kui hobusel on hea hüppevõime, siis võiks näidata teda hüppamas. Kui hobusel on vähene treening, aga ilus välimus, tuleks rõhutada välimust.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks on manee˛is reeglid tähtsad?Kas teatavad reeglid ei peaks olema loomulikud juba seetõttu, et kõikidel oleks manee˛is samal ajal ka mugav sõita...
Kuidas valida hobusele talli?Valida tuleks ikka vastavalt vajadusele...