Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas valida talli, kust saada ratsutamistunde? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas valida talli, kust saada ratsutamistunde?(1)
17.04.2010 22:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Treeneri käe all ratsutamistundide võtmine on sageli oluline isegi siis, kui ratsanikul on olemas oma hobune ja ta ei käi üheski tallis regulaarselt. Ratsutamistunnid võivad olla väga lõbusad ja harivad siis, kui ratsanik leiab õige treeneri ja talli. Vale talli valimine võib ka ohtlik olla. Talli valikul on tihti oluline eelnevalt mitmeid talle külastada.

Ohtutus on kindlasti esimene asi, mida talli valikul silmas pidama peaks. Tall peaks olema puhas ning treener peaks vajaduse korral alati kättesaadav olema.

Mis küsimused aitavad talli ohutusest aimu saada?

1. Kui palju õnnetusi antud tallis näiteks viimase aasta jooksul juhtunud on?
2. Kas kiivri kandmine on kohustuslik?
3. Kas ratsanikud jäetakse vahel üksinda ratsutama näiteks seetõttu, et treener peab korraks ära käima?
4. Kuidas valitakse ratsanikele hobuseid?
5. Mis saab siis, kui ratsanik kukub?
6. Kui palju on treeneril oskusi ja kogemusi teiste inimeste õpetamisel?

Kui treener ei oska neile küsimustele vastata või tema vastused tekitavad kahtlusi, tasuks kindlasti ka teiste tallide võimalusi uurida.

Lisaks määrab üllatavalt palju ka talli üldine õhkkond. Mõned tallid suhtuvad ratsanikku inimlikult, teistes on ehk liiga karmid reeglid, mis takistavad hea enesetunde tekkimist.

Millised küsimused aitavad talli õhkkonnast aimu saada?

1. Millised reeglid antud tallis kehtivad?
2. Kuidas erinevad inimesed tallis omavahel läbi saavad? Kas vajadusel on võimalik teiste abile loota?
3. Millised on talli kirjutamata reeglid ja eripärad?

Talli kohta käivat reaalset informatsiooni saab vaid siis, kui enne trenni minekut vesteldakse valitud treeneriga. Näost näkku kohtudes saab ka aimu, kas õpilase ja treeneri iseloomud üleüldse kokku sobivad.

Samas ei pea talli valik jääv otsus olema. Alati ei saa ühe korraga konkreetsest tallist piisavat ülevaadet ja talli mitte sobilikuks osutumine võib välja tulla näiteks alles kolmandal külastusel ja selles ei ole midagi imelikku. Järelikult tuleb edasi otsida.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
18. Aprill 2010
Omalt poolt soovitaks vaadata ka ERLi kodukat, kus on nimikiri atesteeritud tallidest ja ratsutamiskohtadest. Samuti tasub vaadata ka talle, kus on treenerikoolituse läbinud treener. See ei ole lihtsalt paber paberi pärast, vaid kindlustab selle, et inimene, kes trenne annab, teab, mida ta teeb. Ja muidugi otsida talli kohta infot foorumitest.
Rohkem sarnasel teemal
Küsimused, mis võiksid huvitada ratsutamistreeneritSageli räägitakse sellest, et mida treeneri juures märgata, kuid sama oluline on ka treenerile vajaliku info edastamine...
Kuidas aidata lastel üle saada hirmust hobuste ees?Nii lapsevanemad kui ka professionaalsed treenerid saavad aidata lastel nende hirmust üle saada, pakkudes neile hobustega seotud positiivseid elamusi...