Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas valida ratsutamistreenerit? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas valida ratsutamistreenerit?(0)
01.10.2009 23:20
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui on tehtud otsus, et nüüd võiks hakata ratsutama või lihtsalt tekib tahtmine kohta vahetada, tuleb alustuseks sobiv variant välja otsida. Paljud inimesed väidavad, et nad võivad olla treeneriteks, kuid tegelikud teavad nad vaid seda, kuidas ise sõita ning teiste õpetamisest ei pruugi aimugi olla.

Abiks otsijatele:

1. Võiks välja otsida läheduses asuvad kohad ja neis tegutsevad treenerid. Loomulikult tahab iga praegune või tulevane ratsanik kedagi, kes tõesti asja oskab. Oluline on välja uurida peamised faktid, mis aitavad taustinformatsiooni saada. Kas ka algajaid õpetatakse? Palju treeneril töökogemust on? Kas koha peal on olemas vajalik turvavarustus ning rahulikud hobused?

2. Kui mõni treener tundub esmamulje põhjal sobilik, võiks uurida tema õpilaste arvamusi ja kogemusi. Kas õpilased saavad hakkma? Kas treener parandab ja õpetab? Kas ohutusnõuded on täidetud? Kas hobused on tõesti turvalised ja algajale sobilikud?

3. Järgmine samm on treeningu kokku leppimine ning kohale minek. Kui esimene tund tundub ohutu, mugav ja õpetlik, tasub ehk järgminegi kord üritada! Halva kogemuse korral võiks kindlasti treeneriga nõu pidada või valida uus algus mõnes teises kohas. Ise tuleb otsustada, mis on õige.

4. Peab arvestama sellega, et paar esimest korda võivadki olla üpris segased ning treener ei pruugi süüdi olla. Hobustega tegelema hakates tuleb iseendale kohanemiseks aega anda. Lõõgastus ja mugavustunne võivad tekkida alles mõne aja pärast. Need on asjad, mida treener tagada ei suuda, kuid ta saab õpetada näiteks paremat ratsutamistehnikat. See võib omakorda viia veel suurema kindluseni.

5. Kui treener on oma väärtust tõestanud, tasub teda usaldada. Muidu on raske uusi asju õppida. Kallim treener ei ole tingimata parem, kui väiksemat raha küsiv juhendaja. Mõni kuulus ratsanik ei pruugi osata oma teadmisi edasi anda. Hobustega jõhkralt käituvad inimesed tuleks aga ruttu valikust välja jätta.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobuse seljast kukkudes võimalikult terveks jääda?Hobuse seljast kukkumise tagajärjed võivad olla kas lihtsalt piinlikud või siis hoopis väga tõsised...
Hobuste treenimisestÜhe arvates aitab üks, teise arvates teine...