Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas valida lapsele ratsutamiskohta? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas valida lapsele ratsutamiskohta?(0)
02.10.2009 1:24
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Isegi, kui ei tea hobustest midagi, võiks lapse nimel end asjaga ikkagi kurssi viia.

Mõned näpunäited:

1. Tuleb teada oma lapse huvisi. Kas talle meeldivad hobused ja kas temas on pealehakkamist , järjepidevust ning potensiaali? Äkki on juba konkreetsed unistusedki tekkinud.

2. Tasub ühendust võtta mõne hobustest teadlikku inimesega. Internet on kindlasti koht, kus leiab vajalikke kontakte ja saab seejärel ise edasi uurida.

3. Järgmisena võiks teha nimekirja kohtadest, mis asuvad mõistlikus kauguses ning neid ise vaatama minna.

4. Ohutus. Kas tallis valvab keegi, kui lapsed hobustega tegelevad? Kas kantakse turvavarustust? Kas lapsed peavad end tallis hästi üleval?

5. Loomulikult tasuks keskenduda ka tallile endale. Kas viimane on puhas? Kas hobuste allapanu on vahetatud? Kas olemas on tulekustutid ja muu hädaolukorras vajaminev?

6. Ratsutamiskoha treenerid peavad tasemel olema. Kas nad tulevad lastega toime ning oskavad nendega edukalt suhelda? On õpilased õnnelikud või lihtsalt lepivad olukorraga, sest paremat hetkel ei ole? Ehk tasub läbiviidavaid tunde pealt vaadata ja alles siis otsustada edasine.

7. Hobused. Kas nad näevad välja terved ja hoolitsetud? On neid piisavalt erinevatele tasemetele? Kui tundub, et loomade koormus on niigi suur, ei tasu neid piinama hakata ning pigem võiks uue koha valida.

8. Mõni koht pakub kindlasti soodustusi neile, kes regulaarselt ratsutamas käivad ja nii võib tulla odavam valida midagi välja ja sellele truuks jääda. Äkki saab laps isegi tallitöödel aidata ja seeläbi soodsamalt sõita?

9. Endalegi tasub mõelda. Kas ratsutamiskoha läheduses on midagi, millega aega sisustada sel ajal, kui laps trenni teeb? Mõni kohvik või park sobib hästi ajaviiteks. Poodidest või terviseradadest rääkimata. Parimal juhul saab laps muidugi ise mineku ja tulekuga hakkama. Kõik sõltub kindlasti ka tema vanusest ja iseseisvusest!

10. Hea tall on see, kus lisaks ratsanikele ka loomad rahulolevad on. Kogemustega treenerid ei tee väärtuslikuks kohta, kus hobustel on liiga suur koormus või halvad tingimused.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Millal tasuks kindlasti koheselt veterinaari poole pöörduda?Hobustega võib juhtuda praktiliselt kõike, aga mõned õnnetused või haigused on teistest hullemad...
Kas vana sadul on hea sadul?Kindlasti ei ole alati võimalik leida raha uue sadula ostuks ja hoolikalt valides võib ka leida küllaltki heas seisukorras, aga kasutatud sadula...