Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas treenida hobust siis, kui aega on küllaltki vähe? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas treenida hobust siis, kui aega on küllaltki vähe?(0)
05.04.2010 22:12
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui nädala sees ei ole aega hobusega tegeleda ja nädalavahetusel loodetakse kaotatud aeg tasa teha, siis mingil määral on see kindlasti võimalik. Loomulikult ainult siis, kui ratsanikul on kindel plaan ja järjekindel iseloom.

1. Planeerimine. Planeerida tuleks võimalikult täpselt ning karta ei tohiks detailidesse laskumist ja selle kõige kirja panemist. Eesmärk peab selge olema. Millised harjutused tulevad hästi välja? Millised mitte? Kuidas teha paremini?

2. Tööd tasuks teha ühe asjaga korraga. Muidu võib tekkida situatsioon, kus ratsanik ei mõista, kus ta vea tegi või milline oli hobuse täpne reageering sellele, mida ratsanik nõudis. Üks asi peab selge olema, alles siis on tark edasi liikuda. Kui hobune teeb ühe korra midagi õigesti, siis see ei tähenda automaatselt, et kõik ka reaalselt selge on. Iga uus treening peaks algama eelmise tunni meelde tuletamisega.

3. Eelmise tunni meelde tuletamine ei ole kindlasti aja raiskamine, vaid alus edukale õppimisprotsessile. Kindlasti ei tohi ära unustada, mida ratsanik täpselt eelmisel korral tegi, sest ka väikesed muutused õppimisprotsessi alguses võivad hobuse segadusse ajada. Eesmärk peaks olema teha põhjalikult väheseid asju, sest lohakalt paljude asjade tegemine võib tähendada seda, et hobune ei oska seda vähestki.

4. Kui võimalik, tasuks üks pikk treening asendada kahe või kolme lühema korraga. Loomulikult võib hobuse korduv valmis panemine tülikas olla, kuid see meetod peaks suurendama võimalust, et treening on küll intensiivne, aga samas ka produktiivne.

Arvatavasti on iga hobune hea hobune, siis kui tal on oskusi, füüsilist vastupidavust, enesekindlust ja temaga piisavalt tegelev omanik.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Ekvinofoobia e. hipofoobia Hipofoobia tähendab hirmu hobuste ees...
Mis võiks algajal ratsanikul olemas olla?Arvatavasti on kerge algajat ratsanikku ehmatada, kui talle ratsutamisvarustusest rääkida...