Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas toita varssa? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas toita varssa?(0)
06.09.2009 22:53
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kuidas toita varssa?

Terve varss kasvab kiiresti, võtab kaalus juurde ja kogub jõudu. Alates sünnihetkest kuni kahe aastaseks saamiseni toimub areng eriti jõuliselt. Kahe aastasena võib noorel loomal olla juba 90% või rohkem täiskasvanud hobuse suurusest. Tasakaalustatud toitumine on selles vanuses eriti oluline, sest valesti toitmise mõju võib kesta terve elu.

Kaheksa või kümme esimest nädalat võib varss toime tulla tänu mära piimale. Kui piim ei kata enam noore looma vajadusi, tuleb sekkuda omanikul ning talle piisavalt ja õigeid toitaineid pakkuda.

Mõned näpunäited:

1. Tuleb tagada vaba pääs heinale ja rohule.

2. Kvaliteetsed teraviljasaadused aitab varsal kindlasti tavalisest edukamalt kaalu koguda.

3. Lisatoidu tasub andma hakata iga päev näiteks 1% varsa kaalust.

4. Noore looma kaalul võiks sageli silma peal hoida. Lisaks antav toidukogus peaks kindlasti vastama varsa kaalule ja füüsilisele aktiivsusele.

5. Varssadel on väikesed kõhud. Järelikult tasub toiduhulk jagada kahe või kolme söötmiskorra peale.

6. Hea oleks veenduda, et varsale mõeldud toit sisaldab piisavalt mineraale, vitamiine, proteiine ja enerigat. Nende vajadus võib sõltuda sellest, kui head heina lisaks antakse.

7. Varssa tasuks toita märast eemal, sest nii saab kindel olla, et mära ei söö varsale mõeldud portsjonit.

8. Kui varss ei söö üht toidukogust lõpuni, tuleks see eemaldada enne, kui antakse järgmine.

9. Ei tohi liiga palju sööta! Muidu võivad tekkida probleemid. Näiteks võib juhtuda, et varsa väikesed jalad ei jõua enam rasket keha muretult kanda.

10. Taaskord on oluline puhas vesi, mis peab alati kätte saadav olema.

11. Noorel hobusel peab kindlasti olema võimalus vabalt liikuda ja end sirutada.

Hea toitmise ja hoolitsuse tasu on kindlasti see, et tervest varsast kasvab meeldiv hobune, kes on valmis õppima seda, mida temalt tahetakse.
Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid?Ratsutamiseks sobiliku riietuse leidmine Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid...