Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas toimida hädaolukorras? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas toimida hädaolukorras?(0)
26.01.2010 23:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mis saab siis, kui ratsanik saab tõsiselt viga? Kuidas toimida nii, et olukord ei muutuks veelgi hullemaks? Miks oskab üks inimene aidata, aga teine ei tea õigest toimimisest üldse midagi? Vastus sellele kõigele seisneb tegelikult piisavas ettevalmistuses või selle puudumises. Tark toimija oskab kaaslast aidata ja samas ei sea ta ennast või teisi kõrvalviibijaid ohtu.

Mõned näpunäited:

1. Alati tuleb kõige alguses olukorda hinnata ja alles siis tegutsema hakata. Mõnikord on kohe selge, et sekkumine võiks abistaja enda potenisaalselt suurde ohtu panna ja siis ei ole kõige targem lihtsalt vahele tormata. Kui inimene ise ei ole õnnetust pealt näinud, võib abi olla ka teistelt küsimisest.

2. Kui inimene ei tea mida teha, aga mõistab kiire tegutsemise vajadust, tuleks kuskilt kiiresti head nõu hankida.

3. Vigastatud ratsanikku ei tohiks aidata enne, kui õnnetuskoht on ka abistaja jaoks ohutu, sest kahte vigastatud inimest on juba palju keerulisem aidata. Vigastatud inimest ei tohiks kunagi liigutada enne, kui selleks ilmneb väga oluline põhjus. Kaela ja alaselja mõtlematu liigutamine võib kaasa tuua selle, et ratsanik jääbki halvatuks.

4. Hädaabitelefonile helistades tasub juba ette teada, milline informatsioon neid huvitab, sest siis saab kiiremini õigeid ja vahel ka hädavajalikke juhiseid. Mõned küsimused: Mis täpsemalt juhtus? Mida kannatanu ise kõige rohkem kurdab? Kas kannatanu on üldse teadvusel? Kas kannatanu hingab normaalselt või näib tal sellega raskusi olevat? Kas kannatanu jookseb verd? Kas verejooks on kontrolli all? Milline võiks olla kannatanu vanus? Kus õnnetus täpselt juhtus? Kuidas sinna saada?

Mida täpsemalt abistaja suudab olukorda hinnata ja kirjeldada, seda suurem on tõenäosus, et ta saab õiged juhised toimimiseks ja, et abi jõuab ka kiiremini kohale. Kindlasti ei tohiks abistaja ise paanikasse sattuda, sest mõnikord sõltub vaid ainult temast, kas ratsanik jääb ellu või mitte. Kui helistada hädaabitelefonile, siis ei tasu kunagi ise enne kõne lõpetada.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Lapsevanematele: Kas laps on hobuseks valmis? Mida teha, kui teie laps palub endale hobust või poni...
Kuidas vanematele hobuseid tutvustada?Vanemate toetus on paratamatult oluline olenemata sellest, kas alles alustatakse ratsutamist või tegeletakse sellega juba aastaid...