Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas teha kiiresti edusamme? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas teha kiiresti edusamme?(0)
19.02.2010 0:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Millised on siis need väikesed asjad, mis omavad suurt tähtsust?

1. Uue treeneri juurde minemine. Seda just seetõttu, et igal treeneril on oma viis õpetamiseks ning uued vaatenurgad aitavad end edukalt täiendada. Loomulikult ei pea vana treeneri trennidest täielikult loobuma, kui senine on meeldiv olnud.

2. Kui on võimalik, tasuks ratsutada paljude erinevate hobustega, sest alles nii saab oma oskustest parema ülevaate. Äkki on mõnel sõbral või tuttaval hobused?

3. Ei tohi unustada, et ratsutamine peaks ikkagi lõbus ja lõõgastav tegevus olema.

4. Mõnikord võiks lasta sõbral või tuttaval end hobuse seljas filmida. Nii saab ratsanik paremini mõista seda, mida teised näevad ning tal on endal lihtsam aru saada, et millega tuleks tulevikus veel vaeva näha.

5. Ratsutades tasub alati meelde tuletada ja läbi katsetada vähemalt lihtsamaidki koolisõidu elemente, sest muidu kipuvad need ununema.

6. Lisaks ratsutamisele on oluline ka kõik see, mis toimub enne seda. Ehk siis ka lihtsalt aja veetmine on piisavalt ouline tegevus, et tekiks inimese ja looma vaheline side.

7. Praktikale minemine. Erinevad tallid või veterinaarid pakuvad kindlasti palju uut, huvitavat ja samas kindlasti ka vajalikku informatsiooni.

8. Võistluste vaatamine või nendel osalemine on samuti abiks olenemata sellest, kas ratsanik tunneb nende vastu sageli huvi või mitte.

9. Äkki tasuks vahel endale mõni asjalik raamat osta ning sealt tarkusi taga otsida? Alternatiiviks on kindlasti raamatukogu, kus peaks vähemalt põhiline olemas olema.

10. Miks mitte natuke unistada ja põhjalikult läbi mõelda, mida ikkagi tahetakse saavutada. Milleks on ratsanik praegu võimeline? Aga kuidas hindab ta oma potensiaalseid oskusi näiteks kahe aasta pärast?

Kasutatud materjal: Equine World UK


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Vigade tegemineKas üldse leidub ratsanikku, kes mõnikord ei eksiks või ei teeks natuke valesti...