Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas suurendada hobuse tarbitavat vee kogust? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas suurendada hobuse tarbitavat vee kogust?(1)
08.06.2010 0:42
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui ilmad on kuumad ja lämbed, siis hobune ei pruugi tarbida nii palju vett nagu tal reaalselt vaja oleks. Raske töö ja kuumad ilmad võivad paratamatult viia veepuuduseni. Sageli piisab vaid sellest, et tall on halvasti ventileeritud ja hobune lihtsalt on sunnitud just seal aega veetma.

1. Hobune vajab piisavas koguses vett ning vesi peaks võimalusel alati kergesti kättesaadav olema. Kui hobune lihtsalt seisab tallis, siis vajab ta kindlasti vähem vett kui suure treeningkoormusega hobune. Samas on kindel see, et iga hobune vajab piisavalt vett ka siis, kui ta lihtsalt tallis olema peab.

2. Vesi peab puhas olema, must vesi ei innusta arvatavasti ühtegi hobust rohkem jooma.

3. Heina võib proovida ka vees leotada. Kui heina põhjalikult niisutada, siis võib see hobuse vee tarbimist märkimisväärselt suurendada.

4. Abiks võib(vad) olla ka värkse rohi, porgandid, õunad või isegi arbuus. Mida mahlasem on toit, seda rohkem vett see sisaldab.

5. Hobusel peaks olema ligipääs soolakivile. Soolakivi lakkumine viib tavaliselt suurenenud veevajaduseni.

6. Liiga külm vesi ei pruugi hobust jooma kutsuda. Kui vesi on külm, siis tasub seda soojema veega segada nii, et see hobusele rohkem nauditavamaks muutuks.

7. Mõni hobune on vee suhtes väga valiv. See tähendab seda, et kui hobune reisib, siis ei pruugi talle uues kohas olev vesi eriti meeldida ja ta võib seetõttu lausa joomast keelduda. Ideaalsel juhul võetakse vesi kodunt kaasa või tehakse lisandite abil hobuse jaoks vastuvõetavamaks.

8. Mida rohkem hobune liigutab, seda suurem tema veevajadus olema peaks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Traxu
22. Veebruar 2011
ei tohiks nii palju trenni teha .
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas puhkusele läinud hobust aktiivsena hoida?Vanemad hobused, kes aktiivsest tegevusest kõrvale jäänud, peaksid siiski piisavalt liigutada ja end töös hoida saama...
Levinud küsimusedKas hobused magavad pikali olles...