Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas saada lahti liigsest närveerimisest, mis võistlustega kaasneb? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas saada lahti liigsest närveerimisest, mis võistlustega kaasneb?(0)
31.12.2009 16:58
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Lähenevad võistlused muudavad nii mõnegi ratsaniku tavalisest rahutumaks.

Õnneks aitavad mõned nipid rahulikumaks jääda:

1. Vahetult enne võistlusi ei ole eriti tark tarbida suurtes kogustes kofeiini sisaldavaid jooke. Parem oleks need üldse vahele jätta.

2. Magada tuleks piisavalt, sest võitlustele peaks ikka puhanuna minema. Puhanud inimene suudab rohkem keskenduda. Lisaks esineb korralikult välja puhanud inimestel vähem stressi, närvilisust või ärevat olekut.

3. Tervislik toitumine on oluline. Ei ole just kõige targem enne võistlusi burgereid või friikartuleid süüa. Mida paremini inimene toitub, seda parem on ka enesetunne. Täisväärtuslikust toidust saadav energia on just see, mida igal võistlusel vaja läheb.

4. Ei tohi unustada õiget hingamist! Rahulikud ja sügavad hingetõmbed peaksid edukalt aitama siis, kui ratsanik peab peagi oma võimeid teistele näitama minema. Õige hingamine teeb kindlasti rahulikumaks ja seeläbi ei anta ka hobusele oma närvilisust edasi.

Võib öelda, et eelnevad kogemused aitavad järgnevatel võistlustel veelgi rahulikum olla. Kuid natuke närveerimist ei tee kunagi paha, sest see peaks hoopis aitama paremaid tulemusi saavutada. Isegi väga kogenud sõitjad on sageli natuke rahutud ja selles ei ole midagi imelikku.

Mis siis, kui tegemist on üleüldse ratsaniku kõige esimese võistlusega?

1. Enne võistlema asumist tasuks eelnevalt kindlasti vähemalt väiksemaidki võistlusi jälgimas käia. Tuleb leida endas tunne, miks edasi viiks. Viiks vähemalt sinna, kus on need, keda hetkel veel ainult vaadatakse.

2. Tasub õppida kogenud treeneri käe all, sest tema oskab juhendada tasemini, mis peaks antud hetkel ratsaniku jaoks kõige sobivam ja jõukohasem olema. Mida raskemal tasemel võistelda, seda olulisemaks oskuslik juhendamine muutub.

3. Ka lihtsalt sõprade, treenerite ja tuttavatega võistluste teemal rääkimisest võib palju kasu ja innustust saada. Usaldatud inimeste arvamused loevad esimest korda võistlusele minejale palju. Nii on palju kergem aru saada, kas antud hetk on ikka sobiv või tuleks veel natuke oodata ja areneda.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
RatsutajadNaised on enamasti rohkem painduvamad ja see aitab neil kergemini hobuse liikumisega kaasa minna, aga vale istak on nende puhul meestest sagedasem...
Kas võistelda või mitte võistelda?Miks ikkagi võistlevad inimesed, kellele see tegelikult ei meeldi...