Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas ratsutamistreener saab oma elu ise kergemaks teha? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas ratsutamistreener saab oma elu ise kergemaks teha?(0)
18.05.2010 22:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui rääkida heast ratsutamistreenerist, siis kindlasti ei õpeta ta inimesi ainult õigesti ratsutama. Kui treener õpetab nooremaid ratsanikke, siis võib ta olla paljudele ka eeskujuks ning sellesse vastutusse ei tohiks ükskõikselt suhtuda.

Loomulikult on tähtis veenuda ratsanike ohtuses, kuid vahel on väga oluline, et tööd tehtaks hea meelega ja südamest. Kindasti ei saa ära unustada töö majanduslikku poolt, aga see ei peaks takistama treeneril eelkõige inimlik olla.

Mida peaks treener tegema?

1. Tallis tuleb paika panna reeglid. See on vajalik seetõttu, et inimeste ja hobuste ohutus oleks võimalikult suurel määral tagatud. Ei tasu eeldada, et inimesed teavad kõike ise või käituvad automaatselt mõistlikult siis, kui reegleid lihtsalt ei ole. Kui suulistest reeglitest ei piisa, tuleb need nähtavale kohale kirjalikult riputada!

2. Kui treener tunneb, et tal on vaja kedagi moraalseks toeks, siis lihtsalt tuleb see inimene leida. Keegi ei tea algusest peale kõike ise, sest paratamatult tuleb kogemus alles ajaga.

3. Treener peaks meeletult suurt rõhku panema ohutusele. See tähendab üldmõistes seda, et hoolimatuid ja kaalutlemata otsuseid ei tohi vastu võtta. Kui ratsanik ei saa hobuse valmis panemisega hakkama, siis teda tuleb aidata. Kui ratsanik on vähese kogemusega, siis ei saa talle vähese kogemusega hobust anda.

4. Treener peaks täpselt teadma, mis vanuses inimesi ta suudab ja tahab õpetada. Kui laps on liiga väike ja ei suuda korralikult keskenduda, siis kindlasti tunneb nii mõnigi treener abitust.

5. Noorte inimestega tegelemisel on oht, et leidub nii mõnigi, kes ei suuda reeglitest kinni pidada. Iga treener peaks sellega arvestama ning varakult välja mõtlema, kuidas ta taolise olukorra ära lahendab. Mingil määral tuleb kindlasti end kehtestada, sest muidu on võimatu rahulikult tööd teha.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mida annavad hobused neist huvitatud olevale perekonnale?Võib olla palju põhjuseid, mis ühendavad kaht inimest...
Halvad kogemusedMiks mõni ratsutamistund jätab ebameeldiva kogemuse...