Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas puhkusele läinud hobust aktiivsena hoida? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas puhkusele läinud hobust aktiivsena hoida?(1)
22.04.2010 22:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Vanemad hobused, kes aktiivsest tegevusest kõrvale jäänud, peaksid siiski piisavalt liigutada ja end töös hoida saama. Sageli keskendutakse just nendele hobustele, kes on täies elujõus ja taluvad ka küllaltki suurt treeningkoormust ja unustatakse ära vanemad hobused, kes ei suuda maastikul mitmeid tunde joosta või ei ole enam võistlusspordiks sobivad.

Loomulik on, et vanem hobune suudab vähem koormust taluda, kuid siiski vajab ka vanem hobune koormust juba seetõttu, et temagi peab end kuidagi vormis hoidma. Kui vanemat hobust ei hoita liigutamisvõimalustest eemale, siis arvatavasti pikeneb seeläbi ka tema oodatav eluiga.

Paljud hobused, kes puhkusele läinud, ei ole sageli enam ratsutamiseks sobilikud või taluvad vaid väikest koormust. Kindlasti ei tohiks vanemalt loomalt liiga palju nõuda, sest siis on tulemus pigem negatiivne ja mõjub hobusele kahjulikult.

Ehk ei saa antud hobusega ratsutada täiskasvanud, kuid see ei tähenda tingimata, et ka kõik lapsed peaks temast eemale hoidma. Lapsed kaaluvad enamasti täiskasvanutest vähem ja seetõttu on ka looma seljale osaks saav koormus väiksem. Lisaks tuleks muidugi jälgida seda, et hobusega ratsutataks rahulikult ning ettevaatlikult.

Karjamaal viibimine on samuti kasulik tegevus. Kui hobune lihtsalt on karjamaal ja ei liiguta ennast eriti, siis võib inimene ometigi ka ise hobust jalutama innustada. Kui hobuse elukvaliteet sõltub palju sellest, kas ta liigutab end või mitte, tuleks teha kõik, et hobune liikuma saada ka siis, kui loom üritab vastupanu osutada.

Puhkusele läinud hobuseid on võimalik edukalt kordetada, mis on sageli ringi jalutamisest efektiivsem tegevus ning samas ei nõua omanikult liigset pingutamist. Samas tuleks kindlasti meeles pidada, et vanem hobune ei pruugi enam hästi painduda ning seetõttu tuleks hoolikalt jälgida, et hobune ei peaks ennast liiga järsku pöörama.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: kerstin2121
23. Aprill 2010
OT, kuid pildil on ikka päris jõhker koorem pandud hobustel vedada. aga tulbid suksud, kes jõuavad sellist koormat vedada
Rohkem sarnasel teemal
Hobused ja koerad omavahelInimesel võib olla mitu parimat sõpra, näiteks koer ja hobune...
Massaa˛ hobusteleHobused saavad valusid ja pingeid just nagu inimesedki, aga nad ei saa kasutada sõnu nende väljendamiseks...