Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas pealetükkiva hobusega hakkama saada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas pealetükkiva hobusega hakkama saada?(0)
08.04.2010 22:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Pealetükkivus võib esineda mitmel erineval moel ja seetõttu on ka palju erinevaid lahendusi, kuidas pealetükkivaid hobuseid käsitleda. Näiteks võib hobune inimest ninaga müksata või mööduda teistest hobustest ilmselgelt liiga lähedalt. Mis on antud teema juures oluline? Arvatavasti see, et hobune mõistaks, et inimesele või teisele hobusele peab jääma tema isiklik ruum, kuhu ei tasu trügima hakata.

Loomulikult tuleks alustada ikkagi konkreetse probleemi välja selgitamisest. Millised pealetükkivad käitumisharjumused hobusel on ja millal need kõige selgemini välja joonistuvad? Kas see on sageli seotud ajaga, mil hobuseid söödetakse? Või muutub hobune pealetükkivaks just siis, kui ratsanik teda saduldada või puhastada üritab? Kas hobune käitub kõikide inimestega samamoodi või on tal millegipärast probleeme konkreetse inimesega või mõne inimesega, kellel on sarnaseid tunnusjooni?

Loomulikult on raske pealetükkivat hobust õpetada, kui ratsanik ei ole valmistunud hobuse korrale kutsumiseks või ei tea täpselt, millal pealetükkiv käitumine kõige sagedamini esineb. Antud juhul on pisiasjadel küllaltki suur roll, sest muidu on praktiliselt võimatu õigel ajal õigesti reageerida.

Kui ratsanik ei reageeri pealetükkivale käitumisele, siis võib seda võtta halva käitumise soosimisena. Loomulikult võib iga inimene valida, kui palju ja kuidas ta reageerib, kuid oluline on kindlasti hobusele välja näidata, et nii need asjad ikkagi ei käi.

Hobuse käitumisele reageerimine ei tähenda alati tema karistamist ja seda ei olegi tingimata vaja. Pealetükkiv hobune ei ole enamasti halb hobune, sest küsimus on pigem selles, et miks mõni hobune pealetükkiv on ja inimesele isiklikku ruumi ei jäta. Äkki on asi puuduvas kindluses ja kui hobune on ebakindel, siis on see pigem inimese enda tegemata töö.

Kui hobuse käitumine paraneb, peaks teda selle eest ka tunnustama.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse ära jooksmise ennetamineTegelemine hobusega, kes pidevalt põgeneb, võib olla väsitav ja tülikas...
Millal oleks mõistlik hobusele esimest korda selga minna?Mõni arvab, et parim aeg on juba teisel eluaastal...