Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas mõista hobust maastikul? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas mõista hobust maastikul?(0)
01.05.2010 17:44
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks muidu rahulik hobune pöörab maastikul olles ära, kui mängus on ka teised hobused? Miks mõni hobune tahab iga hinna eest kõige ees olla? Miks hobust ehmatavad ikka ja jälle asjad, mida ta ka enne palju näinud on?

Miks siis hobune ikkagi tahab olla võimalikult ees? Ehk on abi karjahierarhia mõistmisest. Kui hobune on grupi keskel, aga tunneb end ebaturvaliselt, siis ta tahab liidrile võimalikult lähedale pääseda. Loomulikult on seda tahet võimalik nõrgestada sellega, et ratsanik üritab ise olla juht ja aitab hobusel ärevusest üle olla.

Mis siis, kui hobune tahab kaaslasele liiga lähedal olla? Mis siis, kui hobune ei taha kaaslase juurde teisi hobuseid lasta? Ratsanik ei pruugi oma hobust äragi tunda, aga taaskord võib põhjus peituda karjahierarhias. Esiteks üritab hobune ise ellu jääda ja teiseks üritab kaitsta seda hobust, kellega tal lähedane side on.

Mis siis, kui hobune kardab peaaegu kõike, mida ta maastikul märkama juhtub? Hobune kardab sageli ka neid asju, mida ta ratsaniku arvates enne korduvalt näinud on. Veest läbi minemine võib osutuda suureks võitluseks inimese ja hobuse vahel. Ratsanik võib erinevates asjades näha suurt sarnasust, aga hobune näeb vaid erinevust. Sama asi, aga erinevas vormis, tähendab hobusele sageli seda, et ta tahab põgeneda.

Miks platsil ja manee˛is on hobune ideaalne, kuid maastikul muutub ratsutamine temaga kogemuseks, mille jätaks hea meelega vahele? Hobuse peas on vaid mõte, kuidas turvalisse kohta tagasi saada. Inimene leiab jällegi, et ta muudab hobuse elu maastikule minemisega palju vaheldusrikkamaks. Kui hobust on treenitud platsi ja manee˛i jaoks ning ta saab seal edukalt hakkama, siis järelikult tuleks teda põhjalikult ka maastiku jaoks treenida.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Pime hobuneKas pimeda hobuse eest on raskem hoolitseda...
Kui hobune ei taha kaaslaste juurest lahkudaSageli esineb probleeme hobuse karjast eemale saamisel...