Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas lapsi ja hobuseid kokku viia? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas lapsi ja hobuseid kokku viia?(0)
01.01.2010 22:02
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui lapsed ja hobused on lähedased, siis saab lapsi hobuste abil õpetada ja arendada. Kuid enne tuleb need kaks kuidagi kokku viia ja see nõuab juba palju eeltööd ja pingutamist. Hobuseinimestel on sageli väga kiire ja noore huvilise küsimustele vastamiseks ei pruugi eriti aegagi jääda. Kui ei ole aega küsimustele vastata, siis on väga raske kedagi innustada.

Samas on mitmeid erinevaid viise, kuidas lastele positiivset mälestust või kogemust jätta. Lihtsalt tuleb aega leida, sest muidu võivad paljud potensiaalselt andekad inimesed oma võimalusest üldse ilma jääda.

Mõned näpunäited, kuidas viia kedagi hobustele lähemale:

1. Kõik algab enamasti ikka suhtlemisest. Kui keegi küsib hobuste kohta, siis positiivsena mõjub kindlasti huvitav ja innustav lugu mõnest meeldejäävast sündmusest koos hobustega. Kui ei ole lugu rääkimiseks, siis äkki on hoopis viitamiseks mõni sobilik raamat või muu väljaanne? Isiklikud kogemused haaravad enamasti kõige rohkem kaasa ja tekitavad kuulajaga kõige lähedasema kontakti.

2. Suhtlemine annab sageli vaid innustust või tekitab huvi, kuid järgmine etapp võiks olla siiski juba julgustamine. Vanemad ei pruugi hobustest eriti midagi teada, kuid neil on alati võimalus juhtida lapse tähelepanu kõigele, mis seostub hobustega ja nii näeb laps, et vanemad tahavad teda suunata ja julgustada. Kui laps alustab ise juttu, mis puudutab hobuseid, ei tohiks kunagi meelega seda negatiivseks pöörata.

3. Kui mõni ratsanik on koos hobusega ja ligi astub laps, siis on sageli võimalik tema tähelepanu püüda. On vahe, kas lasta lapsel hobust patsutada või ükskõikselt hoogu juurde lisada ning kaugustesse kaduda. Nii võib jääda isegi mulje, et kõik hobuseinimesed on kuidagi külmad ja kauged.

4. Sageli on võimalik ka erinevatel üritustel lastele hobuseid lähemalt tutvustada. Kas vanem on nõus panustama natuke raha, et laps saaks jalutava hobuse seljas positiivse kogemuse? Ja kas üritusel hobusega viibija üritab lihtsalt natuke raha teenida või teeb seda südamega?


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Loomulik suhe hobustegaEhk tuleks end panna hobuse olukorda ja mõelda, milline ratsanik oleks hea ratsanik...
Rasedus ja ratsutamineKas rasedana tasub ratsutada või peaks hobustest siis üldse eemale hoida...