Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas kiiresti jooksvat hobust maha rahustada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas kiiresti jooksvat hobust maha rahustada?(3)
02.06.2010 22:27
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kindlasti kardab iga algaja olukorda, kus hobune jookseb kiiresti ja kontrollimatult.

1. Hobusele tuleb kehaasendiga märku anda, et ta lõpetaks edasi minemise. See tähendab, et õlad tuleb taha tõmmata ning mingil juhul ei tasu hobuse kaelale toetuda või kukkuda. Sellisel juhul võib hobusel hakata ebamugav ja ta lisab veelgi kiirust, et segajast lahti saada.

2. Kannad tasub kindlasti alla suruda, kui ratsanik tunneb, et ta hakkab tasakaalust välja minema ja tahab hobuse seisma saada. Kui kannad ei ole all, siis võib ratsanik hobusele anda märguandeid kiiremaks jooksmiseks ilma, et ta sellest ise aru saaks. Kui ratsanik üritab hobuse külge kleepuda, et mitte alla kukkuda, siis sageli tähendab see hobuse jaoks lisasurvet ja surve omakorda tähendab tempo tõstmist.

3. Kui hobune jookseb ikka kiiresti, siis tuleb teda ratsmetest tagasi tõmmata seni, kuni hobune näitab leebumise märke. Seejärel tasub hobuse suule osaks saavat survet koheselt vähendada. Kui nii ei tule midagi välja, tasuks proovida uuesti, aga tugevamalt. Loomulikult ei tohiks ratsmeid kasutada rohkem, kui reaalselt hobuse seisma saamiseks vaja. Muidu on küllaltki lihtne hobuse õrna suud kahjustada.

4. Kui miski muu ei aita, tuleb hobuse nina oma jala suunas tõmmata. Nii ei saa hobune enam täiel kiirusel otse tormata ning on sunnitud kiirust vähendama. Sarnane lahendus on ka voldile minemine.

5. Kui ratsanik tahab, et hobune seisma jääks, tuleb ise jääda rahulikuks. Vastasel korral võib hobune veelgi rohkem ehmatada ning kiirust lisada.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: anzu
01. August 2010
Ma usun,et see nina jala juurde keeramst pole mõeldud nii. Põhimõtteliselt on see ju voldile minemine ja see rahustab väga hästi hobust. Algul võtad suure voldi, et hobune tasakaalu ei kaotaks ja pikali ei kukuks ning teed järjest väiksemaid volte. Nii saab väga hästi hobust maha rahustada- minu enda kogemused on seda näidanud j ja nii teevad ka kogenud treenerid.
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
06. Juuni 2010
Mul oli kunagi peitmunandiga tori täkk, kellele meeldis aeg-ajalt kontrollimatult kihutada. Kahtlemata on kõige esimene asi ise rahulikuks jääda. Mina kasutasin tema puhul meetodit - peale kiiret veendumist, et tasakaal on olemas ja sobiva suuna valikut ajasin teda hoopis veel edasi. Üsna pea oli ta jälle kontrollitav. Nina jala juurde tõmbamine võib tõesti lõppeda külili keeramisega! Ringitada tasub peale hoo maha saamist seni kuni hobune rahuneb.
thumb
Kommentaari lisas: kiisu
03. Juuni 2010
Ma ei kujuta ette, kuidas hobuse nina suurel kiirusel enda jala poole tõmmata, et teda seisma saada. Ok, võib-olla mõned hobused saavad sellest märguandest aru ja seda siis, kui teha rahulikult. Aga sellist asja teha, on suur tõenäosus, et te mõlemad panete hobusega külili maha, eriti, kui hobune ei võta aeglasemaks!
Rohkem sarnasel teemal
Füüsilise aktiivsuse tähtsusInimeste igapäevased tegemised, olenemata nende ratsutamisoskustest, muudavad tavalisest tiheda ratsutamisgraafiku võimatuks...