Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas kaitsta hobust parasiitide eest? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas kaitsta hobust parasiitide eest?(0)
29.09.2009 18:49
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 2 Eelmine · Järgmine
Hobustele tehakse iga kindla perioodi tagant ussikuur. Olenemata sellest, kas haigunähud on ilmnenud või mitte. Seetõttu on paljudel parasiitidel tekkinud varasemast suurem vastupanuvõime. Nii nagu inimesi tüütavad parsiidid, üritavad hobustegi omad kuidagi edasi eksisteerida. Neist on raske ussirohuta vabaneda, kuid nad on väga visad kohanema ning alati ei pruugi sellestki abi olla.

Ennetusele aitab kaasa:

1. Tallide puhtana hoidmine on kõige alus. Puhastada tuleb iga päev, must allapanu ja sõnnik on vaja tallist regulaarselt välja viia. Seda ei tohi lihtsalt suvalisse kohta vedelema jätta!

2. Karjamaad tuleks samuti korrastada vähemalt kaks korda nädalas. Sõnnikuhunnikud on kõige potensiaalsemad parasiitide levitajad, sest seal on soodsad tingimused nende arenguks. Sõnnikut ei tohiks kunagi osta neilt, kes seda ei komposteeri! Parasiidid võivad veel pikka aega edasi elada ja ikkagi hobust nakatada!

3. Hea, kui sööginõu on maapinnast natuke kõrgemal. Heina ja tervavilja maast eemal hoidmine vähendab parasiitidega kokkupuute ohtu ja hoiab talli ka puhtamana.

4. Mõni spetsialist soovitab hobuseid usside suhtes testida ja alles siis ussirohtu anda, sest nii saab välja selgitada, mis rohi võib olla antud olukorras kõige kasulikum.

5. Ei tohiks hobust liigselt koormata! Kui tal parasjagu parasiite ei ole, ei tasu niisama ravimit manustama tormata. Erand võiks muidugi olla profülaktiline ussikuur, mida tehakse üldiselt nii ehk naa kindlatel aegadel.

6. Kõik loomad, kes mingil ajahetkel viibivad hobustega samal karjamaal või nende läheduses, peaksid olema samuti saanud ussikuuri. Ettevaatus ei ole veel siiani halba teinud.

7. Karjamaal võiks olla pigem vähem, kui rohkem hobuseid. Nii jääb igale loomale rohu söömiseks suurem risustamata ala.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hädaolukord hobustegaOlles mõnda aega hobuseid omanud, tuleb varem või hiljem olla valmis ootamatusteks...
Kuidas end väärtustada?Miks mõned suhted ei toimi...