Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas inimesed ise aitavad hobuse seljavalu tekkimisele kaasa? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas inimesed ise aitavad hobuse seljavalu tekkimisele kaasa?(0)
08.05.2010 23:23
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Ebapiisav hammaste hooldus või probleemid suulistega. Ärritus või valu hobuse suus tähendab sageli seda, et ta hoiab lõualuud pinges. Pinges lõualuu tähendab omakorda, et ka kaela- ja seljalihased on kangestunud.

2. Valed võtted treenimisel, mis viivad hobuse tasakaalust välja.

3. Kui vanem hobune on enamasti tallis ja järsku lastakse ta lihtsalt karjamaale mängima, siis võivad järsud liigutused teda kergesti vigastada. Äkki on targem hobuse lihased ratsutades või kordetades enne soojaks teha?

4. Ebapiisav sööt. Kui hobusel on E-vitamiini või seleeniumi puudus, võib tulemuseks olla lihasvalu. Kui hobuse menüüs on liiga palju proteiini või süsivesikuid, siis seegi võib mõjutada hobuse lihaste normaalset funktsioneerimist.

5. Külma vee panemine kuumale seljale võib viia lihaste spasmideni. Spasm tähendab üldiselt kramplikult kokkutõmbunud lihaseid.

6. Hooldamata kabjad võivad viia jäädavate seljavaludeni.

7. Ebapiisav hobuse puhastamine loob ideaalse kasvulava erinevatele bakteritele ja meelitab ligi putukaid. Vigastatud nahk võib aluseks olla seljavalule või ärritusele.

8. Sadulavöö liigne pingutamine. Lõpmatu surve võib võib rikkuda hobuse selja ja seda veel eriti siis, kui mängus on ka ratsaniku enda keharaskus. Kui minnakse pikemaks ajaks maastikule, tuleks vahepeal sadulavööd järgi lasta. Pingutada tuleks uuesti siis, kui minnakse tagasi selga.

9. Halvasti istuv sadul ja must või ebasobiv pehmendus võib samuti jätta jäädava jälje. Ebasobiv ja/või must pehmendus võib hobuse selga ärritada ja põhjustada haavandeid. Halvasti istuv sadul tekitab hobuse seljale ebavajalikku lisapinget.

10. Hobuse ebapiisav soojendamine või maha jahutamine. Soojendamata lihased on jäigad ning vigastustele palju vastuvõtlikumad. Ka ebapiisav mahajahutamine kahjustab lihased ning muudab need jäikadeks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobustega raha tegemineKui tahta tasuvat äri, siis üldiselt ei soovitata seda millegipärast loomadega teha...
Mida veel jälgida treeneri juures?Mõnikord võib juhtuda, et end treeneriks nimetaval inimesel ei olegi sertifikaate ja muud oma oskuste tõstamiseks ja see veel ei pruugi automaatselt tähendada, et temalt midagi õppida ei oleks...