Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobuste eluiga pikendada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobuste eluiga pikendada?(0)
20.02.2010 22:43
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hingelt noor, aga füüsiliselt juba vanem hobune vajab korralikku hoolitsust ning siis on ta ka küllaltki paljuks võimeline.

1. Milleks hobust kasutatakse ja kas üldse kasutatakse? Kui veterinaar leiab, et hobuse füüsiline tervis kannatab veel koormust, tasuks kindlasti hobusega tegelemist jätkata. Ehk lihtsalt tuleks vastavalt olukorrale natuke koormust vähedada, kuid hobuse täielikult puhkusele saatmine on enamasti liiast ning ei ole lausa soovitatav.

2. Artriidi, ülekaalu ja südame-veresoonkonna haiguste ennetamiseks on liigutamine lausa hädavajalik. Kui hobusega ei ole võimalik ratsutada, peaks ta saama aega veeta karjamaal ning teda ei tohiks kogu aeg pisikeses talliboksis hoida. Ka hobuste puhul saab rääkida tervislikust ja ebatervislikust elustiilist.

3. Mida vanemaks hobune saab, seda suurem on tõenäosus, et võivad tekkida suuremad või väiksemad terviserikked. Ometigi saab paljut ennetada põhjaliku jälgimise abil. Jälgida tuleks kõike. Alustades näiteks sellest, kas hobune üldse sööb ja lõpetades sellega, kas ta on elurõõmus ja käitub tavapäraselt. Loomulikult ei tohiks ära jätta regulaarset hammaste kontrolli ja kapjade hooldust olenemata sellest, kas hobuse füüsiline koormus on suur või mitte.

4. Kas hobune saab kätte vajalikud toitained? Kui hobune jääb vanemaks, siis on tal järjest raskem enda jaoks vajalikke toitaineid kätte saada. Vanemale hobusele antav menüü peab olema põhjalik ja toitev ka siis, kui tema füüsiline koormus on praktiliselt olematu.

5. Silmaga on nähtavad näiteks erinevad silma- või nahahaigused, kuid põhjalikuma ülevaate saamiseks ainult sellest ei piisa. Nii mõnigi kord tuleks lasta veterinaaril loomalt ka vereproov võtta, sest alles nii võib välja tulla oluline fakt, et hobusel on näiteks neeru- või maksaprobleemid.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobuste eluiga pikendada?Hingelt noor, aga füüsiliselt juba vanem hobune vajab korralikku hoolitsust ning siis on ta ka küllaltki paljuks võimeline...
Kuumaga seotud õnnetusedKuumaga tõttu võivad tekkida krambid siis, kui kuumus on organismile liiga kurnav...