Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobust tervena hoida? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobust tervena hoida?(0)
09.01.2010 22:51
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud haigused ja vigastused saavad alguse just väikestest vigadest, kuid need vead kipuvad sageli korduma.

1. Tervena saab hoida ikkagi hobust, kes on terve. Järelikult tuleb hobuse ostmisel seda alati arvestada. Haige hobuse ostmine ei ole just parim investeering või võimalus kokku hoida. Haige hobune, keda terve pähe pakutakse, on ikkagi haige hobune ja toob tulevikus kindlasti kaasa lisakulutusi.

2. Loomulik toit terve hobuse jaoks on ikkagi hein või rohi. Lisaks loeb muidugi väga palju ka loomale antava toidu kvaliteet. Kui toit näeb imelik välja või lõhnab kahtlaselt, siis ei ole see kindlasti sobilik. Ettevaatlik tasuks olla toiduga, mis on alles märjaks saaud. Ka soolakivi või mineraalkivi osutub sageli vajalikuks.

3. Loomuliku toidu kõrval loeb kindlasti keskkond, kus hobune viibib ja kaaslased, kellega hobune aega veedab. Iga hobune tahaks arvatavasti olla hästi korras hoitud ja turvalisel karjamaal koos teiste hobustega. Vajadusel peab loomadel ka varjualuse kasutamise võimalus olema. Nii võib suhteliselt kindel olla, et hobusel ei hakka igav ja, et tema vaimse ning füüsilise tervisega on kõik hästi.

4. Kui hobune ei ole karjamaal koos kaaslastega, tuleb suurt tähelepanu pöörata tallis olevatele tingimustele. Korralikus tallis on piisav ventilatsioon, hobusel on piisavalt ruumi normaalseks liigutamiseks, korralik tall on puhas ning hobuse allapanu peaks ikka ja alati regulaarselt vahetama.

5. Terve hobune vajab terveks jäämiseks regulaarset ussikuuri, vaktsineerimist ning kapjade ja hammaste kontrollimist. Lisaks tuleb ka kõige tervematel hobustel kogu aeg silma peal hoida. Paljud seisundid ja haigused on ravitavad või ennetatavad, kui neile õigel ajal peale sattuda.

6. Hästi oluline on arvestada just konkreetse hobusetõu vajadusi. Igal tõul on omad tugevused ja nõrkused. Lisaks võivad isegi samat tõugu hobused vajaduste poolest omavahel palju erineda. Mõni hobune lihtsalt ei kannata üldse külma, teine on millegi pärast hästi vastuvõtlik erinevatele haigustele. Kui hobust aja jooksul jälgida, siis saab kindlasti aimu just tema vajadustest, mis alati ei pruugigi olla konkreetse tõu puhul reegliks.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste ja inimeste psühholoogia erinevusedHobused on karjaloomad, keda on sajandeid jahitud...
Otsides unistuste hobustAlustuses tuleks õigesti hinnata oma vajadusi...