Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobust soojendada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobust soojendada?(0)
30.08.2009 22:20
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Enne, kui alustada hobustega intensiivset treeningut, tuleks nad ülesse soojendada. Vanemad loomad vajavad eriti korralikku sissejuhatust. Soojenduseks võib nimetada lihtsalt paar korda ringiratast käimist, kuid vigu on lihtne teha.

Plats, kuhu ratsutama minnakse, peab olema puhas kividest ja pulkadest. Isegi väike kivi võib viia selleni, et hobune kannatab terve elu. Samuti tuleb veenduda, et ei oleks auke, sest muidu võib hobune komistada.

Järgmisena võiks hobuse ära puhastada ning saduldada. Siis saab juba väljakule minna. Iga ratsanik valib ise, kas ta teeb seda seljas või talutab looma kohale jõudmiseni käe kõrval. Kui läheduses on teisi hobuseid, siis tasub minna siiski hobuse kõrval. Nii ei ole ohtu hobuse seljast kukkuda hetkel, mil ta peaks ehmuma.

Platsil peab veenduma, kas hobune suudab hetkesituatsiooniga kohaneda ja tunneb end mugavalt. Mõned hobused võivad kergesti närvilisteks muutuda. Hea on lasta loomal mõni minut lihtsalt ringi vaadata. Sel hetkel saab ka ise uuesti veenduda, et kõik on korras ja väljakul ei ole midagi, mis võiks olla ohtlik.

Hobusega jalutades tasub minna erinevatesse suundadesse ja proovida jaotada aega võrdselt. Muidu võib hobusel tekkida arusaam, et ühte suunda minnes tahetakse üht ja teises suunas hoopis midagi erinevat. Samuti oleks hea suunata hobust erinevatele kujunditele.

Jalutades võiks proovida erinevaid kiiruseid. Sageli on loomadel kujunenud oma kindel tempo, kuid soojenduse mõttes ei ole näiteks aeglane lonkimine kõige edasiviivam. See aitab ka veenduda, et hobune tõesti kuuletub ja parandada ratsaniku ning hobuse teineteise mõistmist.

Pärast jalutust võiks hakata tegema traavi. Seejärel ka galoppi, kui see ei sega teisi ning plats on tõesti turvaline. Alguses tuleks hüpata madalamaid tõkkeid ja alles piisava kindlustunde saabudes võiks proovida vaikselt ka kõrgemaid.

Tuleb teada, kui palju soojendust konkreetne hobune või poni vajab. Mõnele piisab tõesti ainult viiest minutist, kuid teine võib vajada hoopis rohkem aega. Samas ei tohi soojendusega liialdada, muidu hobune lihtsalt ei anna endast parimat.

Võistlustel ei tasu hobusega liiga vara tegelema hakata, pool tundi enne algust peaks olema ideaalne. Siis jõuab hobusele vajadusel ka veel juua anda ning ta saab hetkeks hinge tõmmata.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mida teha siis, kui hobune koeri kardab?Miks üks hobune kardab koeri ja teine tunneb end nende seltskonnas mugavalt...
Pime hobuneKas pimeda hobuse eest on raskem hoolitseda...