Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobust müüa? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobust müüa?(0)
02.09.2009 15:42
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuse müümine ei ole kindlasti kõige lihtsam tegevus. Rahagi on kerge kaotada, kui jääda liiga kauaks ootama.

Esiteks tuleb paika panna hind, millega võiksid mõlemad osapooled rahule jääda. Hind sõltub kindlasti looma treenitusest, vanusest, oskustest, värvist, iseloomust, hetke situatsioonist ja veel paljustki muust. Hea oleks uurida ka hindu, millega teised hobuseid müünud on. Liiga kõrge summa korral jääb arvatavasti tehing üldse ära.

Teiseks tuleks teha hobusest mõned head ning iseloomulikud pildid. Fotod peaks aimu andma sellest, milline loom tegelikult välja näeb. Pildi ilusaks töötlemine ei ole alati just see kõige õigem tegu. Üks pilt võiks olla ka selline, kus hobune näiteks hüppab või teeb midagi, milles ta edukas on. Ideaalsel juhul käib piltidega kaasas ka video, kust on võimalik jälgida hobuse liikumist!

Tuleb olla aus ja öelda, millised on hobuse positiivsed ja negatiivsed küljed. Nii saab potensiaalne ostja aimu, kas hobune on sobiv ja kas ta suudab loomaga toime tulla. Otsekohesus teeb ka hea maine, ostja soovitab kindlasti ausat inimest ka tuttavatele, kes kunagi võivad olla uued ostjad.

Järgmiseks on oluline teistele teada anda, et hobune on müügis. Ajalehed, ajakirjad ja internet (lisa müügikuulutus hobune.ee hobuste ostu/müügi alla) võivad aidata. Tuleb kinni võtta igast kuulutamise võimalusest, sest ostjad võivad sageli olla ka seal, kust neid esmapilgul otsida ei oska. Äkki on võimalik isegi võistlustele oma müügis olev hobune välja panna?

Hobuse omanik võiks valmis teha hobuse täpse kirjelduse. Kindlasti tuleks ära mainida, kui palju hobust treenitud on ja kellel poolt. Mida rohkem informatsiooni, seda parem. Eelkõige võiks olla öeldud, kas hobune sobib lastele ja on turvaline. Loomulikult tahetakse üldjuhul esimese asjana teada seda, et miks üldse müüakse.

Hobune võiks ja peaks alati puhas ning hooldatud olema, see jätab meeldiva esmamulje. Looma hea füüsiline vorm müüb samuti hästi. Pärast proovisõitu meeletult hingeldav hobune tekitab kohe kahtlusi ja peletab potensiaalse kliendi eemale.

Müüja ei tohi unustada ka ennast. Looma liiga väikese raha eest müümine ei ole tema suhtes aus ja seda tuleks võimaluse korral vältida. Hobuse omanikul on kindlasti õigus jätta ka müümata, kui tema arvates ei paku ostja piisavalt häid tingimusi. Kuid klientide vastu tuleb alati lahke ja viisakas olla, isegi kui on kohe alguses selge, et sinna see loom küll ei lähe!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks on manee˛is reeglid tähtsad?Kas teatavad reeglid ei peaks olema loomulikud juba seetõttu, et kõikidel oleks manee˛is samal ajal ka mugav sõita...
Hea vorm ja selle mõju ratsutamiseleArvatavasti ei vaidle keegi vastu, et parem vorm aitab olla ka parem ratsanik...