Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobust maha rahustada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobust maha rahustada?(0)
09.09.2009 20:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuse emotsioonid sõltuvad paljuski teda ümbritsevast keskkonnast ja omanikust või ratsanikust. Mõned hobused on üldiselt rahulikud, aga vahel nad ehmuvad. Teised loomad on juba tõuga kaasa saadud loomuse poolest närvilised ning erksad.

Ennast tuleb kõige esimesena kontrollida ja vajadusel maha rahustada, sest vastasel juhul teeb see olukorra hullemaks. Pilgu võiks maas hoida, sest muidu hobune võib arvata, et tegemist on sissetungijaga. Käed võiksid rahulikult külgedel olla. Äkilised liigutused ja hirmutav kõnepruuk ei too samuti kasu.

Väike naeratus või naer ei tee paha, nii saab loomale näidata, et ei olda mures. Ideaalne, kui närvilise hobuse juures muutuks inimene juba automaatselt täiesti pigevabaks. See tuleb ehk ajaga, kui õpitakse end häirivaid tegureid mõistma.

Hobuse kaela võiks masseerida, sest teeb jäljendab tavalist puhastamist, mida hobused üldjuhul väga hindavad. Rahustuseks kõlbab ka pisike maiuspala ja/või jalutuskäik.

Jalutuskäigu ajal ei tasu looma kiiresti kõndima sundida. Muidu tekib ebameeldivustunne ning ta võib end lahti tõmmata või vigastada. Hobusel peab olema võimalus näha, mis tema ümber toimub. Muidu muutub ta veelgi ebakindlamaks.

Kui on teada, et hobune ehmub kergesti, tasub tema harjutamiseks aega varuda. Välja tasub selgitada, mida hobune üldse kardab ja kui suurel määral. Vajadusel saab abi treenerilt, kes on arvatavasti näinud väga palju kummalisi ja vähem kummalisi kartusi.

Hobust ei tohi hirmu pärast karistada. Ehmumine on loomulik reaktsioon, sest looduses põgenevad hobused võimaliku ohtu korral alati. Samuti ei tohi karistada ka siis, kui hobune ei õpi end piisavalt kiiresti ületama.

Algajad hobusesõbrad ei tohiks tegeleda noorte hobustega. Alguses võiks ikka hakkama saada vana ja rahuliku hobusega ning jätta noored loomad kogenud inimeste koolitada. Kui hobune muutub ohtlikuks, tasub end temast eemale saada. Siin ei ole vahet, kas hobusega tegeleja on selle ala ekspert või lihtsalt harrastaja.

Pärast looma rahunemist tasub veenduda, et ta ei ole endale viga teinud!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobustega raha tegemineKui tahta tasuvat äri, siis üldiselt ei soovitata seda millegipärast loomadega teha...
Talli ning lihtsalt varjualuse positiivsed ja negatiivsed küljedKui hoida hobust kodus, tuleb talle tagada vähemalt külmemateks ilmadeks mingisugune varjualune...