Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobusele nime valida? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobusele nime valida?(6)
24.11.2009 0:31
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobusele õiget nime valida on umbes sama raske nagu valida nime lapsele. Kuna hobuse nimi käib temaga kaasas terve elu, siis on tark korralikult valida. Kõige rumalam oleks valida nime, mis hobusele tegelikult ei sobi ja ka omanikule peagi enam ei meeldi.

Mõnikord tahetakse hobusele panna nime tema vanemate järgi. Mõne inimese jaoks on olukord kindlasti ideaalne alles siis, kui mõlemad vanemad on kuidagi esindatud. Tundub nagu oleks tegemist igavese elu saladusega.

Äkki on hobusel enne pärisnime regristreerimist juba olemas hüüdnimi? Arvatavasti on see nimi küll sobiv, kuid vajab veel kohendamist, et loom tunduks suursugusem. Nime saab ilustada päris kergesti näiteks omadussõnade lisamisega. Võib öelda, et hüüdnime ja pärisnime vahe seisnebki selles, et üks iseloomustab hobuse ja omaniku suhet ning teine peaks lihtsalt hästi kõlama.

Paljudest hobustest saavad omanike reaalsed sõbrad. Kui hobuse iseloom muutub või sõbrussuhe laguneb, ei ole ebatavaline seegi, et hüüdnimeta loom saab endale hüüdnime. Hüüdnimi ütleb hobuse kohta sageli rohkem, kui ametlik nimi. Hüüdnimed on enamasti küllaltki lühikesed ja koonsevad kahest-kolmest silbist.

Kogenud inimesed ei kiirusta kunagi nime või hüüdnime valimisega. Tavaliselt eelistatakse alati varianti, kus hüüdnimi seisab pärisnimest eraldi, kuid see võib sisaldada teatud osa pärisnimest või olla sellest inspireeritud.

Kui osta täiskasvanud hobune, siis kindlasti on tal juba olemas ametlik nimi. Sageli on ette kirjutatud seegi, mitmest nimest pärisnimi koosnema peaks, et see ka võistlustel läbi läheks. Küllaltki sageli on isegi keelatud mõne nime panek. Kui hobune on kuulus või suurte saavutustega, siis tema nime ei tohi täielikult kopeerida. Miks peakski tahtma oma hobusele kellegi teise hobuse nime? Iga hobune on ainulaadne!

Alati tasub meeles pidada, et nime kirjapilt ja kõla ei pruugi kattuda. Nimi või hüüdnimi peab õigesti kõlama. Tasub ette kujutada näiteks looma karjamaalt tara juurde kutsumist ja siis läbi mõelda, kas mõttes olev variant ikkagi on sobiv.

Mõned juhendavad küsimused:

Kas nime hüüdmine tekitab loomas emotsiooni? Kas ta paneb seda üldse tähele? Kas antud nimi ikka sobib konkreetsele loomale? Kas nimi annab aimu hobuse loomusest? Kas nimi on eetiline?Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: HkaisaH
27. November 2009
see on nagu väga nõme teooria!! *
thumb
Kommentaari lisas: HkaisaH
26. November 2009
See on nĆ¼Ć¼d kĆ¼ll vƤga nƵme teooria !!!
thumb
Kommentaari lisas: hobune6
25. November 2009
ega ma isegi täpselt,ei tea,aga kui näed et hobuse nimi lõppeb täishäälikuga siis võid üsna kindel olla et tegu on märaga.No sellised on täkkude nimedUlakasalladium,Big Boy,Favoriitas,Lady Killer ja palju nimesid veel.Aga loomulikult on ka nats erandeid.
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
24. November 2009
Jah täpselt minu küsimus.Kes selle välja mõtles?Ja miks just täishäälikuga?
thumb
Kommentaari lisas: Suku
24. November 2009
Aga miks on nii et lõppevad täishäälikuga? KES selle välja mõtles???
thumb
Kommentaari lisas: hobune6
24. November 2009
veel on nii,et märade nime lõpus on täishäälikud (a,e,i,o . . .) ja täkkude nimed lõpevad tugevate häälikutega
Rohkem sarnasel teemal
Vankrihobuste elu Kas vankrihobuste elu on elamist väärt...
Hobuste ja inimeste psühholoogia erinevusedHobused on karjaloomad, keda on sajandeid jahitud...