Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobuse surmaga toime tulla? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobuse surmaga toime tulla?(1)
02.01.2010 22:42
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kuidas ikkagi hobuse surmaga leppida? Iga armastatud looma surmaga on raske toime tulla. Kui inimene looma eest hoolitseb, saab ta mõnes mõttes sama ka vastu ning nii toimubki see, et loom ja inimene muutuvad lähedasemaks. Lahkunud looma igatsetakse, leinatakse ja siis minnakse üldiselt enamasti läbi raskuste eluga edasi.

Samas võib asjale läheneda ka teistmoodi. Kas inimesed mitte ei peaks hoopis olema õnnelikud, et nende teed vahel mõne erilise loomaga ristuvad? Loomulikult on seda raskem tal minna lasta, kuid vähemalt saab meenutada unustamatuid hetki, mis kunagi koos veedeti.

Pärast lemmiku surma võib tekkida tunne, et ei tahakski enam talli tagasi minna. Ratsutamine ei pruugi tunduda enam sama lõbus nagu vanasti. Kas osta uus hobune või mitte? Kas ratsanik suudab kunagi uuesti nii palju pühenduda? Kas üldse on võimalik mõne teise loomaga saavutada midagi sama võimsat? Looma surm võib mõjuda täpselt samuti nagu inimese surm ja ei saa väita, et tegu on kõigest loomaga.

Aga mis saab edasi? On loomulik, et tunded on segased. Kui inimene ikka ei taha eluga edasi minna, siis ongi võimatu loota, et ratsanik suudaks kunagi ratsutamist taas nautima hakata. Samas tasub kindlasti mõneks ajaks aeg maha võtta ja mitte uuesti ratsutada enne, kui tekib õige tunne. Samuti ei tasuks uue hobuse ostule mõtlema hakata enne, kui selleks ka sisemiselt valmis ollakse.

Kui uue hobuse otsimine toob kaasa masenduse, siis ei ole kindlasti veel õige aeg. On normaalne, et inimene tunneb hinges natuke kurbust, aga siiski leiab, et aeg on käes. Alati ei ole vaja unustada minevikku. Alati ei pea olema rõõmus, kuid eluga saab vaikselt edasi minna ikkagi.

Uus suhe uue hobusega ei peagi olema sama, mis kunagi teise hobusega oli. Aga see võib omal moel olla sama tugev ja eriline side. Tuleb lihtsalt teha südames ruumi uuele elule, kuid enne seda tuleks endas selgust saada.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobugetu
03. Jaanuar 2010
olen päri! Pilgutab silma
Rohkem sarnasel teemal
Noored hobused ja neile selga saamineMõnikord ei ole noortele hobustele üldse probleemiks, et keegi nende selga tulla üritab...
Hobuse korrigeerimineKui inimene soovib hobust treenida, siis ta üldjuhul proovib domineerimist vältida...