Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobuse selga saada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobuse selga saada?(0)
16.05.2010 18:03
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Kõrgemalt kohalt selga minemine

Kui kasutada selga minemisel kõrgema koha abi, siis vähendab see hobuse seljale osaks saavat pinget ning lihtsustab protsessi ka ratsaniku enda jaoks. Sageli on ratsanikul raske jaluseni ulatuda, kui tegemist on kõrge hobusega.

Kui otsustatakse kõrgema koha kasuks, tuleb veenduda, et see ka kindlalt paigal püsiks. Kindlasti ei oleks tore, kui ratsanik kukub, sest ta ei viitsinud põhjalikult enda ohutuses veenduda.

2. Kaaslase abi kasutamine

Kui ratsanik ei suuda ise hobuse selga saada ning läheduses ei ole kõrgemat kohta, siis võib ainuke võimalus olla kaaslase pakutav abi.

Kaaslane saab ratsaniku kas sadulasse tõsta või siis teisel pool asuvast jaluse rihmast kinni hoida ning seeläbi ka sadulat tasakaalus hoida. Jaluse rihmast kinni hoidmine aitab vältida sadula ühele küljele libisemist.

3. Maapinnalt selga minemine

Maapinnalt selga minemine on kõige traditsioonilisem, aga kindlasti mitte hobuse selga kõige rohkem säästev võimalus. Kui ei ole kõrgemat kohta või kaaslast, siis on see paraku ainus võimalus.

Kui minna selga maapinnalt, siis tasuks teha jalus võimalikult pikaks, sest nii on palju mugavam. Nii ei kuluta ratsanik ka liigselt energiat ja saab rahulikumalt ja paremini hobuse selga minna.

Maapinnalt selga minemise juures on oluline see, et seistaks hobusele võimalikult lähedal ning mindaks selga võimalikult rahulikult. Muidu võib selga minemine hobusele valu või ebamugavust põhjustada.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Vigade tegemineKas üldse leidub ratsanikku, kes mõnikord ei eksiks või ei teeks natuke valesti...
Mõttejõud viib edasiTulemused võivad sõltuda väga palju sellest, kuidas inimesed mõtlevad ja oma eesmärke sõnadesse panevad...