Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas hobune inimestega suhtleb? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas hobune inimestega suhtleb?(0)
23.12.2009 23:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Võõrkeeli saab õppida sõnaraamatute abil. Kas ei oleks hea, kui hobuste keelt saaks nii õppida? Kui inimesed üksteist mõistavad, kaovad suuremad arusaamatused. Kui inimesed hobuseid mõistavad, on samuti lõpp segadusel.

Inimesed arvavad sageli, et suhtlus hobustega seisneb vaid oma tahtmise saamises. Hobused peaksid alati mõistma, sest inimesed räägivad enda arvates neile mõistetavalt. Ometigi ei arva hobused samamoodi ja siit saavad alguse erinevad probleemid. Alustades sellest, et hobune lihtsalt ei tee inimesest välja või käitub kontrollimatult.

Hobused ei mõista inimesi nii nagu teised inimesed peamiselt seetõttu, et nende keel on teistsugune. Hobuste keel on kehakeel ja enamus neist tõesti soovib sellel abil tekkinud tundeid väljendada. Inimesed on võimelised hobuste keelt õppima, kuid vastupidi see nii edukalt toimida ei saa. Järelikult tuleb vaeva näha sellel, kellel on olemas eeldused luua mõistetav suhtlemine.

Hobused näitavad üldiselt välja, kui miski neid ehmatab või hoopis lummab. Ka ei jäta nad välja näitamata suhtumist inimese suhtlemisoskusesse. Hobune kardab ja ta tahab põgeneda. Hobusele jäetakse vabad käed ja ta kasutab võimalust. Alati ei tähenda ebakindel käitumine halba käitumist, sest see võib olla hoopis märguanne inimesele, kes ei käitu ise piisavalt oskuslikult.

Hobuse käitumine on tema peamine suhtlusvahend inimestega. Ei tohi arvata, et hobune peaks nõustuma kõigega, mida tahetakse. Tuleb leida üksteise mõistmine ja selle tulemusena peaksid inimesed ja hobused hästi läbi saama.

Loomulikult on olukordi, kus inimene lihtsalt peab hobuselt midagi nõudma, sest hobustel ei ole alati õigus käituda nii nagu nad käituvad. Vahel tuleb hobuseid ka korrale kutsuda. Siit saab järeldada, et eriti oluline on mõista, miks hobune käitub antud hetkel just nii nagu ta käitub. Kas hobune on sõnakuulmatu? Äkki ta tunneb end ohustatult? Või on see siiski ärevus või hoopis valu?

Aeg, praktiseerimine ja vastuvõtlikkus on kolm märksõna, mis aitavad hobuse käitumist aja möödudes aina paremini mõista. Hobuste keele mõistmine seisnebki tõlgendamisoskuses.
Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobuse surmaga toime tulla?Kuidas ikkagi hobuse surmaga leppida...
Mis võiks algajal ratsanikul olemas olla?Arvatavasti on kerge algajat ratsanikku ehmatada, kui talle ratsutamisvarustusest rääkida...