Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas aidata hobusel tallieluga toime tulla? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas aidata hobusel tallieluga toime tulla?(0)
28.09.2009 22:44
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Looduses liiguvad hobused pidevalt ringi, kui nad just vanad ning haiged ei ole. Paljud kodustatud loomad peavad siiski enamuse ajast tallis viibima. Vangistustunne võib tekitada situatsiooni, kus hobune tüdineb ära ja sellest tulenevalt omandab ta mõned halvad harjumused.

Igavuse ennetamine:

1. Hobune võiks olla kohas, kus on olemas vaade. Alati ei ole see küll võimalik, kuid väike aken võib looma heaolule üpriski oluline olla. Vähemalt peaks olemas olema võimalus näha, mis tallis toimub.

2. Positiivne on ka teiste loomade lähedus. Taaskord põhjus selles, et hobused on karjaloomad ning võivad isolatsioonis närvi minna. Hobune tunneb end nii palju mugavamalt. Isegi kui tegemist on vaid kaaslaste nägemise, kuulmise või lõhnaga.

3. Heina on soovitatav varuda ohtralt. Vabaduses söövad hobused siis, kui tekib tuju või vajadus. Tallis saab luua sarnase meeleolu, kui anda hobusele piisavalt heina. Seeläbi on loom paar tundi hõivatud ja rahulolev.

4. Liigne tervavilja söötmine ei pruugi kasuks tulla. Heinaga on raske looma üleliia koormata, kuid teravili on teistsugune. Viimane võib anda liiga palju energiat ja seeläbi soodustada halbade kommete teket. Lisaks muidugi ka tervislikud põhjused. Soovitatav tervavilja kogus sõltub kindlasti konkreetsest hobusest!

5. Mänguasjadestki võib abi olla. Kõige levinum valik on tavaliselt pall või mõni suurem lakutav maiustus. Kahjuks ei nõustu kõik loomad end sel viisil lõbustama, kuid nad võivad siiski nautida asjade müksamist, puudutamist või eemale löömist. Rohkem huvitavaid tallistressi vähendavaid näiteid leiab siit.

6. Hobusega tuleb aega veeta! Kui ei ole võimalik temaga ratsutada, tuleks tihti tallis puhastamas ning tähelepanu jagamas käia või paluda kellelgi teisel end asendada. Mõne uue triki õpetamine lisab ehk samuti põnevust.

Alati tasub olla tähelepanelik ja otsida märke, mis võivad viidata hobuse igavusele. Nii saab looma õigel ajal karjamaale puhkama viia. Teine lahendus on treeningkoormuse tõstmine.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Millega peaks maastikul ratsutades arvestama?Paljude jaoks on võimalik ratsutada ainult mööda rada...