Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid?(1)
28.07.2009 21:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ratsutamiseks sobiliku riietuse leidmine
Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid?

Ratsutamiseks sobilik riietus ei pea sugugi olema kallis ning vajalikud esemed on kergesti saadaval.

Kiiver
Kui mugavaid ja sobivaid riideid võib leida peaaegu kõikjalt, siis kiiver on see osa korralikust varustusest, mille pealt ei tasu raha kokku hoida. Seepärast on mõistlik endale osta täiesti uus kiiver. Kasutatud kiivril võib sisemuses olla märkamatuid kahjustusi, mille tõttu kiiver ei taga vajalikku kaitset.

Kiivreid toodab lai valik firmasid ning kiivrid ise on saadaval mitmetes erinevates stiilides ja värvitoonides. Osta on võimalik nii traditsioonilisi kui ka sportlikke läikivaid mudeleid. Ideaalne kiiver võiks olla mugav, ratsutamiseks sobilik ning ratsanikule meelepärane. Mis aga kõige tähtsam – kiiver peab olema kvaliteetne! Seega, kui vähegi võimalik, võiks kasutada kiivrit, mis on spetsiaalselt loodud ratsasportlasi silmas pidades ning mille materjal ja vorm on läbinud põhjaliku kontrolli. Kiivrid, mis on loodud teistele sportlastele – ratturitele, suusatajatele, mägironijatele – ei pruugi hobuselt maha kukkumise korral pakkuda piisavalt kaitset.

Põhjalikult tuleks veenduda, et kiiver istub peas hästi. Siin aitab pidev noogutamine ja pea raputamine. Õige kiiver püsib selliste tegevuste ajal kindlalt paigal. Kinnitusrihmad peaksid olema reguleeritavad ja mugavad.

Hea ja kvaliteetse kiivri pealt ei tasu raha kokku hoida ning igal pereliikmel peaks võimaluse korral olema päris enda kiiver, mis just neile kõige paremini istub.

Särgid, jakid ja vestid
Igal ratsanikul on kodus tõenäoliselt olemas T-särk või dressipluus, mis sobib ratsutamisel selga panna. Kui ilm jahedamaks muutub, eelistavad paljud ratsanikud kanda vesti. Nii ei ole käte ja õlgade liikumine väga piiratud ning keha saab siiski lisasoojust.

Saadaval on ka spetsiaalselt ratsutamiseks mõeldud talvemantlid. Need mantlid jätavad õlgadele piisavalt ruumi ning on piisavalt laiad, et ulatuda üle sadula – seega ei pea neid oma istumise alla toppima. Paljudel sellistel mantlitel on pilkupüüdvad helkurribad, mis on eriti kasulikud metsikumasse loodusesse ratsutama minnes. Talvel võib mugava ratsutamise nimel veel varustusele lisada sooja kiivrikatte ja talvised ratsutamiskindad.

Kui aga ratsanikul on plaan hobune näitusele viia, on vajalikud ka vastavad riided. Siin on abi teiste näituste külastamisest, et näha, mis teistel ratsanikel seljas on. Tihti on vajalikud kindlat tüüpi riided, mida võib lasta teha nii tellimustööna kui ka kodus ise õmmelda või osta kasutatuna vastavast poest.

Püksid
Igapäevaseks ratsutamiseks on kõige mugavamad odavad stretšriidest püksid. Saadaval on ka spetsiaalsed ratsutamiseks mõeldud püksid, millel on nii põlve- kui ka istmikuosa kaetud nahaga. Ühtlasi on need ka tehtud vastupidavamast materjalist. Talviste ratsapükste puhul on aga näiteks materjalina kasutatud sooja fliisi.

Paljud inimesed ratsutavad teksades või dressipükstes. Sellisel juhul tuleks jälgida, et näiteks pükste õmblused ei häiriks jalgade sisekülgede ning eriti põlvede juures. Kasulikud on ka lisakaitset pakkuvad säärised.
Pükste pealt saab raha kokku hoida neid ise õmmeldes või vähekasutatuna ostes.

Saapad
Kiivri kõrval on saapad tähtsuselt järgmine ost. Parimad on saapad, mille konts on 2,5 - 4 cm. Saapad on saadaval paljudes erinevates stiilides ning valida tuleks selline paar, mis on mugav, taskukohane ja sobilik vastavaks ratsutamisviisiks.

Saapad ei pea olema spetsiaalsed ratsasaapad, kuid oluline on, et tald ja konts oleksid ratsutamiseks sobilikud. Kui eelarve on piiratud, tuleks kaaluda odavamate (kasutatud) nahast või kummist ratsasaabaste ostmist. Ka mõned vanad saapad võivad asja ära ajada.

Aluspesu
Erinevates poodides on saadaval nii ratsutamiseks mõeldud rinnahoidjad kui ka muu aluspesu. Samuti tasub proovida teistele sportlastele, eriti jooksjatele ja ratturitele mõeldud aluspesu.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: traxumusa
30. Juuli 2009
tänan.
Rohkem sarnasel teemal
Antibiootikumide liigne kasutamineHobuste omanikud tahavad ise sageli, et nende natuke haiglasena näiv varss hakkaks antibiootikume saama...
Hobuse põhjuseta kiitmineMõned hobused käituvad halvasti...