Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui hobune vananeb Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui hobune vananeb(0)
11.05.2010 21:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobused vananevad täpselt nagu inimesedki ja nende keha ei funktsioneeri ühel hetkel enam nii nagu vanasti. Öeldakse, et hobuse esimene eluaasta võrdub kümne inimese elatud aastaga, seejärel vahe natuke väheneb ning ühele hobuse elatud aastale vastab kaks inimese elatud aastat. 20-aastane hobune on nagu 50-aastane inimene.

Kõige tüüpilisem, mis kaasneb vananemisega:

1. Muutused nägemises, nägemine halveneb sageli koos elatud aastatega. Kui vanema hobuse silmad on terved, siis siiski võib tihti ette tulla mõnele kindlale objektile keskendumise raskusi.

2. Hobuste hambad kasvavad pidevalt, kuid vananedes hammaste kasv aeglustub. Kui hobusel ei ole enam üldse hambaid, millega mäluda, siis võivad abiks olla spetsiaalsed vanematele hobustele mõeldud söödad.

3. Kui hobune vananeb, siis tema lihased, luud ja liigesed hakkavad kaotama endist tugevust ja taastumisvõimet.

4. Süda vananeb samuti ning tekkida võivad probleemid seoses selle funktsioneerimisega.

5. Esineda võivad ka erinevad seedetraktiga seotud probleemid, sest hambad ei suuda sageli toitu piisavalt hästi peenestada. Sel juhul on taas abiks spetsiaalsed söödad, mis vanematele hobustele üle jõu ei käi.

6. Neerud ei pruugi lõpmatuseni edukalt hakkama saada organismi jääkainetest puhastamisega. See on ka üks peamistest põhjustest, miks ei tasu hobust lihtsalt igaks juhuks koguaeg erinevate ravimitega koormata. Kuna neerud reguleerivad ka kehavedelike tasakaalu, siis ühel hetkel võib hobune järjest enam vedelikku kaotama hakata ning järelikult tuleb eriti tähelepanelik olla, et hobusel oleks puhas vesi alati olemas.

Loomulikult sõltub konkreetse looma vananemine just tema enda tõust, haigustele vastuvõtlikkusest, keskkonnast, eeldatavast elueast, eluviisist ja sellest, kuidas vanema hobuse vajadusi rahuldada suudetakse.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobune, kes ei ole tallis elamisega rahulMis siis, kui hobune peab ajutiselt või pikemat aega peatuma tallis, mille läheduses ei ole karjamaad või muid tingimusi, mis lubaksid hobusel piisavalt välitingimustes end pingetest vabastada...
Hobuse kutsumine karjamaaltKui hobust on karjamaalt raske kätte saada, siis võib käsklusele reageerimine olla hea lahendus...