Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui hobune läheb puhkusele Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui hobune läheb puhkusele(0)
06.05.2010 22:14
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui esmamulje põhjal lahke ja hoolikas inimene pakub, et ta võib kellegi vana hobuse eest hoolitsema hakata, siis võib tulemuseks olla hobune, kes on varsemast palju halvemas seisundis. Lisaks kaasneb sellega sageli see, et hobuse endine omanik on kurb ning tunneb süüd, et ta oma hea sõbraga nii teha lasi!

Kui ei saa ise oma vana hobuse eest hoolitseda, tuleb paratamatult kellelegi teisele lootma jääda. Samas ei seo neid teisi antud loomaga kiindumus ja pikk ühine ajalugu ning seetõttu võib hobusele osaks saav hoolitsus endise omaniku pilgu läbi tihti ebapiisavaks osutuda. Korralik hoolitsemine on tegelikult juba algusest peale küllaltki suhteline mõiste.

Kindlasti leidub ka neid inimesi, kes raha tegemise eesmärgil on nõus vanema hobuse eest hoolitsema, aga tegelikult unustatakse see hobune peagi ära. Järelikult on väga oluline, et omanik käiks regulaarselt hobuse heaolus veendumas.

Loomulikult tuleb arvestada, et pensionile läinud hobune võib veel elada mitmeid aastaid ja see kõik maksab ka siis, kui hobune ei vaja pidevalt veterinaari külaskäike. Arvatavasti ei ole alati kerge vanemale hobusele mõistlikku elukohta leida, kuid kas ta siis ei ole ometigi seda väärt?

Millest peaks sõltuma hobusele uue elukoha valimine?

1. Hobuse senisest eluviisist ja harjumustest. Kas hobune on oma senise elu jooksul palju viibinud välitingimustes või sobiks talle pigem tall, kus tema eest põhjalikult hoolitsetakse? Kas hobune on harjunud karjas elama?

2. Potensiaalses kohas elavate hobuste seisukorrast. Kas omanik oleks rahul, kui tema hobune elaks samades tingimustes ja oleks neile vastavas seisukorras?

3. Kontrollimise võimalusest. Kui palju on omanikul tulevikus võimalik veenduda, et tema hobune saab lubatud hoolitsuse? Vaid ilusad sõnad ei tähenda, et hobuse edasine elu ka sama ilus oleks.

4. Abi kättesaadavusest. Kas sealsed inimesed oskavad piisavalt vanema hobuse eest hoolitseda? Kas veterinaar saab sinna vajaduse tekkides piisavalt sageli minna?

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Põgenev hobuneIsegi kui hobune on olunud kaua kaaslaseks, tuleb ette ärajooksmist...
Hobuste hingamisprobleemidHingamisprobleemid on hobuste seas levinud, kuid neid saab ennetada ja isegi mingilmääral ravida...