Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui hobune kaob ära Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui hobune kaob ära(0)
29.01.2010 22:40
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ikka juhtub, et hobune võib kaduma minna. Sellises olukorras on peamine eesmärk hobuse võimalikult kiire leidmine. Kuidas valmistuda hobuse kadumiseks ja mida looma kadumise korral teha?

1. Üheks võimaluseks on kindlasti hobuse märgistamine.

2. Lisaks looma märgistamisele võib ka kasu olla paljudest erinevatest fotodest. Fotod peaksid võimalikult täpselt konkreetset hobust kujutama ning oluline roll on ka heal valgusel ning õigetel värvidel. Parimal juhul on omanik koos hobusega pildil. Pilte saab vajadusel paljundada ning erinevatesse kohtadesse nähtavale panna ning siis saavad teised inimesed omanikku hobuse võimalikust asukohast informeerida.

3. Iga avalikkuse ette toodud foto juures võiks ka olla looma põhjalik kirjeldus. Kindlasti peaks märgitud olema info looma turjakõrguse, kehaehituse, värvi ning kõige just temale iseloomuliku kohta. Inimesele, kes üldiselt hobuseid ei tunne, võivad nad kõik sarnased olla ning just seetõttu on eriti oluline võimalikult täpselt kadunud hobust kirjeldada. Mida detailsem ülevaade, seda suurem võimalus saada korrektset tagasisidet.

4. Oluline on just kohene reageerimine. Nädal aega pärast kadumist avaldatud otsimiskuulutused võivadki vastuseta jääda. Informeerida tuleks eelkõige just neid inimesi, kes ka ise hobustega tegelevad, sest äkki on kellelegi neist juba teatatud võõra hobuse leidmisest või sellest, et taolist hobust on kuskil nähtud. Kui on võimalik, et hobune võib olla varastatud, tuleks kindlasti ka politseiga ühendust võtta.

Kui keegi leiab võõra hobuse, siis tuleks ka ise üritada võimalikku omanikku leida. Hobustest mitte teadev inimene võiks lihtsalt ühendust võtta nende inimestega, kes tema läheduses hobuseid peavad ning arvatavasti pääseb nii vajalik informatsioon ringlusesse.

Kui kadunud hobune leitakse, siis tuleks kindlasti sellest informeerida kõiki, kes kadunud looma ehk siiani otsivad ja muretsevad.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mis saab siis, kui hobune murrab jala?On võimalus, et murtud jalaga hobust ei lasta maha nagu vanasti, kuid enamasti tähendab see siiski surmaotsust...
Külmateraapia hobusteleIsegi parimatel hobustel juhtub jalavigastusi väga ebasobivatel aegadel...