Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui hobune ei taha kaaslaste juurest lahkuda Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui hobune ei taha kaaslaste juurest lahkuda(0)
29.07.2009 19:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Sageli esineb probleeme hobuse karjast eemale saamisel. Loom võib seista alguses lihtsalt paigal, edasisurumisel hakkab lollitama ning võib anda väga hirmuäratava sõidukogemuse.

Taolise hobusega tuleks ratsutada enne, kui ta ilmutab väiksemaidki väsimuse märke. Ehk aitab ka hobusega teistest eemal jalutamine enne reaalselt ratsutama hakkamist. Nii saab veenduda, et hobune kuuletub lihtsamatele käsklustele.

Ideaalne oleks, kui keegi võtaks karjast teise hobuse, siis saavad kaks looma koos olla ja äkki neil ei olegi koos nii hirmus võõratele situatsioonidele vastu hakata. Hiljem võib juba proovida üksiku hobusega sõitma minemist.

Kui ei ole võimalik kedagi appi võtta, tuleks hobust treenida iga päev karjast natuke haaval eemale minnes. Hobust tasub isegi kõige pisemate edusammude eest tunnustada. Kindlasti siis, kui õnnestus loom saada kaaslastest täpselt nii kaugele nagu ratsanikul algselt plaanis oli. Eesmärgid võiksid siiski jääda mõistlikkuse piiridesse.

Teine võimalus on hobusega sõita lihtsalt sinna, kuhu loom on nõus minema. Alguses tuleks seda teha siiski teiste hobuste lähedal, kus ta end kindlalt tunneb. Pärast tasub juba kaugemale minna, aga tagasi tuleb tulla enne, kui loom jõuab seda ise tahtma hakata. Hobusele tuleb tekitada tunne, et ta ei pea oma sõpradest igaveseks loobuma.

Mõnel juhul võib tekkida ka vastupidine effekt: hobust on lihtne eemale saada, aga ta ei taha enam tagasi minna. Arvatavasti on antud juhul probleem selles, et loom on uus ja ei ole kaaslastega veel ära harjuda jõudnud.

Kui asi ei ole looma uudsuses,võiks veenduda, et sissepääs karjamaale oleks piisavalt avar. Kindlasti võib hobust ehmatada ka see, kuidas inimene teisi hobuseid eemale ajab. Vahel juhtub ka, et teised hobused kiusavad ja taolisesse seltskonda ei tahaks keegi minna.

Leidub hobuseid, kes lähevad karjamaal pööraseks, kui mõni kaaslane ära viia. Sõbra silmapiirilt kadumine võib viia lausa hullumiseni. Isegi looma talli panemisest ei ole mõnikord kasu, ta on seal sama rahutu. Juba noori hobuseid tuleb harjutada sageli karja juurde minema ja sealt ära tulema.
Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Külmateraapia hobusteleIsegi parimatel hobustel juhtub jalavigastusi väga ebasobivatel aegadel...
Poni energiavajadusIga poni omanik võib arvata, et just ponid ongi parimad...