Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui hobune ei seisa paigal Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui hobune ei seisa paigal(1)
01.06.2010 19:48
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Maastikul võib sageli ette tulla, et ratsanik kukub või peab muul põhjusel hobuse seljast korraks alla tulema. See tähendab seda, et hobune peaks igal juhul laskma ratsanikul ka selga tagasi saada. Isegi tervena on väga raske hobuse selga saada, kui loom keeldub rahulikult paigal seismast.

Kuidas liikuda selle suunas, et hobune paigal seisaks?

1. Kõik algab nii nagu tavaliselt, kui on plaan ratsutama minna. Ühesõnaga tuleb hobune ratsutamiseks valmis panna.

2. Rahulikult tasub jalg jalusesse panna ja veenduda, et hobune seisab paigal. Kui hobune liigub, tuleb jalg koheselt jalusest välja võtta. Seda tasub korrata hetkeni, mil hobune laseb inimesel jala jalusesse panna nii, et ta samal ajal ei liigu. Kui hobune hakkab juba tüdinema, siis on tark antud hetkeks tegevus lõpetada ning jätkata hiljem.

3. Hobuse seisma panemisel saab kasutada ka kaaslase abi, kuid põhimõte jääb samaks.

4. Kui hobune laseb ratsanikul rahulikult jala jalusesse panna, siis tasub proovida selga minemist. Kui hobune siiski selga minemise ajal liikuma hakkab, tuleks protsess pooleli jätta. Ka seda tuleb korrata hetkeni, mil hobune laseb ratsanikul normaalselt selga minna.

5. Kui hobune seisab selga minemise ajal paigal, aga hakkab just selga saanud ratsanikuga omal soovil kuhugi edasi liikuma, siis see ei ole hea. Siingi tuleb teha tööd, et hobune alustaks treeningut alles siis, kui ratsanik talle selleks ise vastava märguande annab.

6. Ratsanik peab jääma rahulikuks. Kui ta seda ei suuda, tuleks hobuse koolitamine selleks korraks pooleli jätta.

7. Iga õppetund peaks lõppema hobuse jaoks positiivselt.

8. Ratsanik peab ise kindlaks tegema olukorra ja selle, kui palju konkreetse juhtumi parandamine reaalselt aega võtta võiks.

9. Hobusele selga saamine muutub iga korraga lihtsamaks, kui ratsanik vaeva näeb.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hopake1
30. Oktoober 2011
minu hobune laseb normilt selga minna
Rohkem sarnasel teemal
Pärast sõituIsegi jahedatel talveõhtutel sõites,võib hobune sõdu lõpuks märg olla...