Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui haige hobune on sunnitud olema tallis Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui haige hobune on sunnitud olema tallis(0)
28.05.2010 21:12
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobune on terve elu harjunud karjamaal olema, siis on tegemist tõelise väljakutsega. Ometigi on võimalus hobust kohanemisel aidata.

Kindlasti mängib suurt rolli see, mida hobusele ette antakse. Loomulikult ei tohiks hobuse menüüd kiiresti ja trastiliselt muuta. Värske ja kvaliteetne hein oleks muidugi parim lahendus. Kui hobune on harjunud suure koormuse ja kaeraga, siis tuleks kaera kogust sel ajal vähendada.

Hobuse menüü ei tohiks liigselt proteiini sisaldada, sest muidu võivad tekkida näiteks koolikud. Samuti on oluline ka see, et söötmisel jälgitaks kindlat re˛iimi ja jääb vaid loota, et kvaliteetne hein on piisavas koguses saadaval.

Väga haiged hobused ei pruugi üldsegi süüa tahta ja nende sööma panemine võib nõuda küllaltki suurt pingutust. Kui selline hobune ei taha heina, siis äkki lepib ta porganditega? Parem see, kui mitte midagi.

Kui hobusele on lisaks veel vaja ka ravimeid anda, siis üks võimalus on lisada need toidu hulka. See aga eeldab seda, et hobune sööb ära kogu eine. Teine võimalus on see, et hobune keeldub üldse sellist toitu söömast ning siis tuleks ravim ise loomale sisse anda.

Kui omanik peab hobust süstima, siis tuleb veterinaarilt põhjalikult järgi küsida, kuidas süstimine käib ning kuhu süstida.

Kui hobune on harjunud palju liigutama, aga olude sunnil peab tallis olema, siis tuleks talle leida võimalikult ruumirohke tall. Lisaks peaks tall olema hästi ventileeritud ning regulaarselt korras. Mida puhtam ja avaram on tall, seda mõnusam ja tervislikum hobusel seal peatuda on. Kindlasti loeb hobusele ka boksist avanev vaade. Kas ta näeb sealt teisi hobuseid ja inimesi? Kui jah, siis on tal kindlasti lõbusam.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Endised võidusõiduhobusedKui võidusõiduhobuse karjäär lõpeb, siis on edasisi variante enamasti kaks...
Transpordi käigus tekkiv veepuudusPaljud hobused peavad aeg-ajalt ette võtma reise ühest kohast teise ja sellega kaasneb sageli higistamine, mis viib kehast välja vee ja soolad...